loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و اخبار بک‌پرس و دسته‌بندی نشده : با شروع قوانین جدید اتحادیه اروپا، گوگل شفافیت تبلیغات، محتوا، و خط مشی را افزایش می دهد

با شروع قوانین جدید اتحادیه اروپا، گوگل شفافیت تبلیغات، محتوا، و خط مشی را افزایش می دهد

این غول فناوری روز پنجشنبه گفت، گوگل در تلاش برای پیروی از قوانین جدید نظارت بر محتوای اتحادیه اروپا، اطلاعات بیشتری در مورد تبلیغات هدفمند، تصمیم‌گیری‌های محتوا و سیاست‌های محصول ارائه خواهد کرد.

قانون خدمات دیجیتال (DSA) شناخته شده است، قانون مهم این بلوک امروز برای 19 شرکت بزرگ فناوری اجرا می شود. اقدامات گسترده ای را برای توانمندسازی و محافظت از کاربران آنلاین در برابر اطلاعات نادرست، محتوای مضر یا غیرقانونی و نقض حریم خصوصی و آزادی بیان تعیین می کند.

لوری ریچاردسون، معاون اعتماد و ایمنی گوگل، “ما مرکز شفافیت تبلیغات را گسترش خواهیم داد، یک مخزن جهانی قابل جستجو از تبلیغ‌کنندگان در تمام پلتفرم‌های خود، برای رعایت مقررات خاص DSA و ارائه اطلاعات اضافی در مورد هدف‌یابی تبلیغات ارائه‌شده در اتحادیه اروپا.” و جنیفر فلانری اوکانر، معاون مدیریت محصول یوتیوب، نوشتند. این مرکز که در ماه مارس راه اندازی شد، به کاربران اجازه می دهد تا در مورد تبلیغاتی که می بینند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

Google همچنین در حال گسترش دامنه گزارش‌های شفاف‌سازی خود است تا اطلاعاتی درباره تصمیم‌های تعدیل محتوا در تعداد بیشتری از سرویس‌های خود مانند Google Play، جستجو و Maps در بر گیرد.

علاوه بر این، این شرکت در حال راه‌اندازی مرکز شفافیت دیگری است که در آن کاربران می‌توانند به اطلاعات مربوط به خط‌مشی‌های محصول دسترسی داشته باشند، ابزارهای گزارش‌دهی و درخواست تجدیدنظر را بیابند و گزارش‌های شفافیت آن را در اختیار بگیرند.

در همین حال، غول فناوری در حال افزایش دسترسی به داده‌ها برای محققانی است که به دنبال «درک بیشتر در مورد نحوه عملکرد جستجوی Google، YouTube، Google Maps، Google Play و خرید در عمل» و انجام تحقیقات «مرتبط با درک خطرات محتوای سیستمی در اتحادیه اروپا» هستند.

گوگل یکی از شرکت های بزرگ فناوری است که تغییراتی را برای پایبندی به قوانین DSA اعلام کرده است. فیس‌بوک و اینستاگرام فیدهای غیرشخصی (معروف به زمان‌شناسی) راه‌اندازی کرده‌اند، در حالی که آمازون کانال جدیدی را برای پرچم‌گذاری محصولات غیرقانونی یا تقلبی باز کرده است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید