loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و اخبار بک‌پرس و دسته‌بندی نشده : برنامه ریزی هند برای ارسال ربات انسان نما به مریخ

برنامه ریزی هند برای ارسال ربات انسان نما به مریخ

برنامه ریزی هند برای ارسال ربات انسان نما به مریخ

سازمان تحقیقات فضایی هند برای ارسال یک ربات انسان نما به مریخ در حال برنامه ریزی است.

اولین ماموریت بدون سرنشین هند با نام گاگانیان و به سرپرستی سازمان تحقیقات فضایی هند در حال برنامه ریزی است. در این ماموریت بدون سرنشین از یک ربات انسان نما با نام ویومیترا استفاده خواهد شد. هدف از ارسال این ربات، آزمایش ایمنی برای ارسال فضانوردان است.
سازمان فضایی هند پیشرفت‌های اخیر خود را از طریق فرود نرم روی سطح قطب جنوب ماه به رخ کشید. اکنون این سازمان قصد دارد ماموریت جاه طلبانه‌ای را آغاز کند.

ماموریت دیگر این سازمان ارسال اولین تلسکوپ فضایی این کشور است که وظیفه آن مطالعه خورشید و فعالیت‌های آن خواهد بود. پرتاب آزمایشی ماموریت سرنشین دار مریخ با نام گاگانیان که اولین ماموریت سرنشین دار هند است احتمالا در سال آینده انجام خواهد شد. این سازمان قصد دارد پیش از پرتاب این سرنشین دار، این ماموریت را با یک ربات انسان نمای زن انجام دهد.

با ارسال این ربات انسان نما عملکرد ایمن ماژول خدمه در فضاپیما سنجیده خواهد شد. این ربات نیمه انسان نما بوده و فاقد پا است، اما قادر است به اطراف خم شود.

طبق گزارش‌های منتشر شده ربات ویومیترا وظایفی مانند هشدار دادن و حمایت از بقا را انجام خواهد داد. همچنین وظایفی مانند سوییچ عملیات و بررسی پارامتر‌های ماژول نیز توسط این ربات انجام می‌گیرد.

منبع : بکپرس

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید