loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اینترنت اشیا و جدیدترین مطالب : بهبود زندگی کارمندان با ايجاد محيطى هوشمند مبتني بر اینترنت اشیا

بهبود زندگی کارمندان با ايجاد محيطى هوشمند مبتني بر اینترنت اشیا

با ایجاد محيطى هوشمند مبتني بر اینترنت اشیا ، مي‌توان محیط کاری راحت و ایمن که افراد را تشویق به همکاری و بهره وری می کند، ايجاد كرد. در واقع استفاده از استراتژی‌های خانه هوشمند به همراه زیرساخت امنیتی می‌تواند در زمان و تلاش كارمندان شما در کارهای روزانه مانند مدیریت فضاها، بازدیدکنندگان و دارایی‌ها صرفه‌جویی کند.

محيطى هوشمند مبتني بر اینترنت اشیا ، زمان بیشتر برای کسب و کار ايجاد مى كند. کارمندان در اين محيط کمتر حواسشان پرت می شود و در سازماندهی فضای کاری خود، در زمان صرفه جویی می کنند.

سیستم‌های IoT اداری هوشمند، هر تعداد از پارامترهای قابل ردیابی را در هر ترکیبی برای مقابله با کارهای روزمره شامل شوند.


مطالب مرتبط:  جذب انرژی هوشمند تجدیدپذیر از طريق بیت کوین

 مدیریت همزمان دفاتر در مكان هاى مختلف

با استفاده از دوربین‌های مجهز به ديد رایانه اي، حسگرهای حرکتی و ردیاب‌های چند منظوره ديگر، مديريت می‌تواند از اتفاقاتی که در هر یک از دفاتر شركت در سرتاسر جهان،رخ می‌دهد، آگاهى پيدا كند و  همه اطلاعات برای مشاهده در  رایانه شخصی یا تلفن هوشمند در دسترس است. آمار دقیق در مورد نحوه و زمان استفاده کارکنان از اتاق‌ها و دستگاه‌های AV شرکتی به عنوان راهنمای سرمایه‌گذاری‌های آتی در ارتقاء دفتر كمك خواهد كرد.

 دسترسی و کنترل محدود

اگر نیاز به سيستم  امنیت پیشرفته و دسترسی محدود در شركت وجود دارد، راه‌حل‌های IoT برای احراز هویت ایمن در مناطق محدود، از طريق سيستم هايى نظير اثر انگشت، شبکیه چشم، صدا و تشخیص چهره انجام پذير خواهد بود. همچنين ميتوان در راهروهای اداری، دوربین‌های فول اچ‌دی تعبيه كرد که از چهره‌های افراد عکس می‌گیرند.

 افزايش رفاه كارمندان با محيطى هوشمند مبتني بر اینترنت اشیا

برای راحت‌تر کردن زندگی روزمره کارمندان، اینترنت اشیا کنترل دقیقی بر مکانیزم ها و لوازم الکتریکی در اطراف دفتر ارائه می‌دهد.  در واقع با استفاده از فناورى اينترنت اشيا كارمندان می‌توانند یک پنجره را تا حد معینی باز  يا بسته و حتى نور محيط را، بدون اینکه صندلی خود را ترک کند، تنظيم كنند.

اینترنت اشیا با هوشمندسازی اتاق‌های کنفرانس، برنامه‌ریزی بهتر جلسات را ممكن مي كند.  کارمندان با استفاده از اين سيستم، می توانند از راه دور ، جلسه را در مناسب ترین اتاق برنامه ریزی کنند، تجهیزات مورد را نياز را رزرو کنند و حتى حضور یا غیبت شخص را تأیید کنند.  برای مدیران، این به معنای نظارت بر در دسترس بودن اتاق ها و نظارت بر حجم کار انجام شده است. این فناوری در درازمدت  باعث صرفه جویی در انرژی خواهش شد.

 مصرف هوشمند

هريك از كارمندان می توانند دوره های زمانی را برای تهویه روزانه تنظیم كنند و مطمئن شوند که تمام درهای دفتر بعد از ساعت كارى قفل هستند. مدیران دفتر می‌توانند شب‌ها دستگاه‌ها را در حالت خواب قرار دهند، صبح‌ها دفتر را با تنظیم دما و سطح CO2 و بررسی سطح باتری در وسایل الکترونیکی آماده کنند و  منجر به کاهش هزینه های مصرف بی رویه برق، آب و گرمایش و البته کارگران شاد و مولد می شود.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید