loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اینترنت اشیا : به اوج رسیدن شگفتی قرن بیست و یک با جوهر هوشمند

به اوج رسیدن شگفتی قرن بیست و یک با جوهر هوشمند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]استودیو طراحی Typified، واقع در ملبورن استرالیا، در تلاش برای به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌های گوشی‌های هوشمند یک پوستر هوشمند وضعیت آب‌ و هوا ابداع کرده است که1 در طول روز بهنگام می‌شود. این پوستر که با چاپ سیلک تهیه می‌شود، از جوهر هوشمند و یک رایانه بسیار کوچک متصل به اینترنت برای بازتاب دادن پیش‌بینی‌های آب‌ و هوایی متغیر روز استفاده می‌کند.این پوستر هوشمند از «جوهر دیجیتال» برای نمایش پیش‌بینی‌های آب و هوایی متغیر روز استفاده می‌کند.

به گزارش BACpress،منظور از جوهر هوشمند جوهرهایی است که به لحاظ شیمیایی چنان مهندسی شده‌اند که در واکنش به یک محرک مشخص تغییر رنگ می دهند. این فناوری امکان می دهد که یک رایانه بسیار کوچک با جوهر هوشمند وارد رابطه شود. در این مورد خاص، جوهر مطابق با اطلاعات آب‌ و هوایی‌ای که دریافت می‌کند تغییر می‌کند، یعنی همزمان با تغییرات در پیش‌بینی‌ها جوهری که روی کاغذ هست نیز تغییر می‌کند.

جوهر هوشمند
پوستر هوشمند

برای اینکه این پوستر در چهار موقع روز، یعنی ۸ صبح، ۱۲ ظهر، ۴ بعد از ظهر و ۸ شب، وضعیت آب و هوایی را نشانتان دهد کافی است که به وای-فای منزل متصلش کنید. پوستر در هر بار یک پیش‌بینی یک‌روزه ارائه می‌کند که شیوه نمایشش مطابق با شیوه پوشش اشخاص در انواع متفاوت آب و هوا است که ذیل سه نماد دسته‌بندی شده‌اند: بارانی، ابری و آفتابی.

ایده طراحی این پوستر با جوهر هوشمند

اولی وودز، مالک و طراح Typified توضیح می‌دهد که: «ایده یک پوستر آب و هوایی بهنگام‌شونده زمانی که در خانه والدینم در انگلیس بودم به ذهنم رسید. در آشپزخانه بودیم و گل می‌گفتیم و گل میشنفتیم تا  اینکه موضوع آب و هوا مطرح شد و یک دقیقه بعدش همه‌مان سرمان توی گوشی‌هامان بود. حال و هوایی که داشتیم از دست رفت و توجه‌مان از دنیای واقعی به صفحه نمایش گوشی‌هامان معطوف شد و همانجا هم ماند».

«به نظر می‌رسید که دیوار دم‌دست‌ترین جا برای حفظ این جریان دايما متغیر اطلاعات باشد. ولی چیزی می‌خواستیم که در مقایسه با یک صفحه نمایش کمتر اخلال ایجاد کند و تحریک‌کنندگی کمتری داشته باشد. به نظر می‌رسید که  پوستری با چاپ خوب یا یک اثر هنری که قابلیت تغییر و بهنگام شدن را داشته باشد بدیل خوبی باشد».

جزئیات طراحی و قطعات به کار رفته در این پوستر هوشمند

مجموعه مدارهای الکترونیکی مورد استفاده در پوستر به شیوه ساخت PCB (برد مدار چاپی) و با استفاده از ماشین‌های برداشت و جایگذاری تهیه شده‌اند. ریزرایانه از یک شرکت اینترنت اشیاء در آمریکای شمالی خریداری شده است. قاب پوستر از جنس چوب بلوط آمریکایی است و یک صفحه شیشه‌ای نیز روی آن را می‌پوشاند. صفحه پشتی با فناوری شکل‌دهی با خلاء (وکیوم فرمینگ) تهیه شده است و اجزاء ‌داخلی نیز با با ماشینکاری CNC ساخته شده‌‌اند.

پوستر هوشمند
پوستر هوشمند

Typified می‌گوید که این پوستر در یک مجموعه انحصاری ۵۰۰ تایی در دسترس قرار خواهد گرفت؛ این را در عین حال می‌توان اظهارنظر و موضع‌گیری درخصوص تولید انبوه میلیونی صفحات نمایش تلقی کرد. تیم شرکت سپس از این پوستر به عنوان منبع الهام طراحی بعدی استفاده خواهد کرد و به این ترتیب فشاری که بر دوش تیم طراحی است برداشته شده و مشکلات مربوط به تاثیرات زیست‌محیطی و ضایعات نیز که از تولید لاینفک است به حداقل خواهد رسید. می‌توان نخستین پوستر را از Kickstarter پیش‌سفارش داد2. استودیو قصد دارد که در هر سری بعدی طراحی متنوع داشته باشد و پس از آن، تم بصری کار را تماما تغییر دهد.

*******

پانویس:

1-برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه کنید.

2- برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه کنید.

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید