loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و فناوری هوشمند و متاورس : تجربه متفاوت دنیا مجازی متاورس

تجربه متفاوت دنیا مجازی متاورس

“Shiftall” که تابع شرکت پاناسونیک است،در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه‌ای از محصولاتی را معرفی کرده است که برای کمک به کاربران برای غوطه‌ور شدن در تجربه دنیا مجازی متاورس ، طراحی شده‌اند.

به گزارش بک‌پرس، در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۲،بزرگ‌ترین برندهای جهان به فعالیت می‌پردازند و با شرک های جدید دیدار می‌کنند و  زیرک‌ترین مبتکران پا به عرصه می‌گذارند.

CES جنبه‌های مختلفی از فناوری را شامل می‌شود که از آن جمله، فناوری‌های مربوط به حوزه هوش مصنوعی، انرژی، خودرو، سلامت، سرگرمی، صفحه‌های نمایش و تلفن‌همراه، وسایل خانه، ربات، فناوری‌های 5G، همچنین تجربه دنیا مجازی متاورس و  بسیاری از فناوری‌های دیگر است.

اپل با هدست واقعیت ترکیبی خود به دنبال ساخت متاورس نیست.
در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

شرکت “Shiftall” در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES مجموعه‌ای از محصولاتی را معرفی کرده است. این محصولات برای کمک به کاربران برای غوطه‌ور شدن و تجربه متفاوت دنیا مجازی متاورس، طراحی شده‌اند. محصولات ارائه شده شامل دستگاه گرمایشی و خنک کننده پوشیدنی مرتبط با متاورس “Pebble Feel”، هدست واقعیت مجازی “MeganeX” و میکروفون” Mutalk” است که با متاورس سازگار هستند.

Pebble Feel ، یک دستگاه تهویه‌کننده به اندازه کف دست است.  این دستگاه هوشند وقتی با یک پیراهن خاص پوشیده می‌شود، گردن کاربر را خنک می‌کند تا به وسیله  آن دنیای مجازی را همانند دنیای واقعی برای کاربر شبیه‌سازی کند. این شرکت در نمایشگاه  CES این لباس را که از Pebble Feel و Haritora X تشکیل شده بود، روی کاربرانی که هدست واقعیت مجازی Oculus استفاده می‌کردند، آزمایش کرد.

تجربه متفاوت دنیا مجازی متاورس؛ در نمایشگاه CES 2022

Shiftall به لباس دارای قابلیت ردیابی حرکت “Haritora X” متصل می‌شوند تا کاربر بتوانند بیشتر در این دنیای مجازی غرق شوند. این هدست با Steam VR سازگار است و در عین حال که سبک است، نمایشگری با وضوح بالا ارائه می‌دهد.

فیسبوک که به تازگی نام “متا”  را برگزید، مفهومی به نام متاورس را ارائه کرده است. از دیدگاه برخی از مردم متاورس به معنای نسخه‌ای پیشرفته از واقعیت مجازی باشد، اما عده ای دیگر اعتقاد دارند که مفهوم متاورس آینده‌ی اینترنت را رقم خواهد زد.

مدیرعامل فیسبوک درباره متاورس می‌گوید: در متاورس شما می‌توانید هر کاری را که تصور کنید انجام دهید، با دوستان و خانواده خود گردهم بیایید، به کار کردن بپردازید، آموزش ببینید، بازی کنید، خرید انجام دهید، محتوای مختلف خلق کنید و تمامی تجربه‌های گوناگونی را که انجام آن‌ها را با موبایل یا کامپیوترهای امروزی ممکن نیست، از نزدیک حس کنید و تجربه متفاوتی از دنیا مجازی متاورس داشته باشید.

در این آینده شما می‌توانید به‌ عنوان یک تصویر هولوگرام به‌ سرعت به مکان‌های مختلف تله‌پورت(Teleport) شوید، با دوستان خود به کنفرانس‌های مختلف بروید و در خانه والدین‌تان حضور پیدا کنید. تله‌پورت(دور نوردی) مفهومی است که به جابه‌جایی ماده بین دو نقطه بدون پیمودن متداول فضای بین دو نقطه مورد نظر، اشاره می‌کند.

مطالب بیشتر: سامسونگ اولین فروشگاه مجازی در متاورس خود را افتتاح کرد

مقایسه بین متاورس و واقعیت مجازی مانند مقایسه تلفن‌های همراه اولیه و تلفن‌های هوشمند امروزی است. متاورس بر روی رایانه‌ها نصب نمی‌شود، بلکه برای استفاده از آن باید از هدست استفاده کنید تا وارد یک دنیای دیجیتالی شوید.

نکته دیگر این است که در دنیای مجازی متاورس  برخلاف واقعیت مجازی کنونی که بیشتر برای بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان هر نوع فعالیتی انجام داد. از جمله این فعالیت‌ها کار، بازی، برگزاری کنسرت، رفتن به سینما و حتی وقت گذراندن با دوستان است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید