loader image
صفحه اصلی > انرژی هوشمند و شهر هوشمند : تحقق شهر هوشمند پاریس

تحقق شهر هوشمند پاریس

پروژه شهر هوشمند پاریس یک کار تحقیق و توسعه در مورد ادغام ساختمان های بلند با انرژی افزوده (BEPOS)  است که با همکاری انرژی برای مناطق اطراف آن تولید می شود.

به گزارش بک پرس به منظور مبارزه با پدیده گرمایی جزیره شهری با افزایش در طول زمان تراکم شهر در بلند مدت، این مطالعه 8 نمونه از برج های مخلوط را ارائه می دهد. این مطالعه برای شهر هوشمند پاریس توسط آژانس Vincent Callebaut Architectures با مشاور مهندسی سبز Setec در تابستان 2014 انجام شده است. تاریخ و چشم انداز تکامل در سال 2050 از ساختمان های بلند در زمینه پاریس طرح انرژی آب و هوا و 8 نمونه با انرژی افزوده و / یا انرژی متصل شده زیر ارائه شده است:

پروژه”Mountain Mountains” با هدف ساختن کوه های بیولوکیماتی که انرژی های تجدید پذیر را بر روی سقف ها و در قلب بلوک ها ادغام می کنند، کنترل می شود و باعث ایجاد فرسایش بیشتر و طبیعی تر شدن شهرنشینی می شود.

سه نوع از انرژی های تجدید پذیر در هر برج در دسترس خواهد بود: در طول روز، دو عنصر محافظ خورشیدی فتوولتائیک و حرارتی با الهام از ساختار دقیق برش از بال های سنجاب، برق و آب بهداشتی را تولید می کنند. در شب، یک ایستگاه ذخیره سازی پمپ هیدرولیکی برگشت پذیر به یک جریان آبشار شهری از بالای برج اجازه خواهد داد. در نهایت، بالکن های باغی طبقه های مسکونی را احاطه کرده و در آب های تصفیه آب تصفیه شده توسط ساکنان توسط فاضلاب و کمپوست زیستی فیلتر می شوند.

برج های “Antismog Towers” برنامه ریزی مجدد مسیر خطوط راه آهن را به مناطق سبز توسط ادغام باغ های غذایی جامعه که توسط ساکنان کشت می شود. راه های چرخه و باغ های سبزی های شهری به طور عمودی در اطراف برج های چرخه ای که از طریق تصفیه فاضلاب هیدروپونیک تمیز می شوند و فیلتر دودکش جو را به لطف ساختار فتوکاتالیستی آن در دی اکسید تیتانیوم، فرسوده می شوند. به طور انرژی، این برج ها با استفاده از یکپارچه سازی توربین های بادی محوری از نوع Darrieus در نمای تقویت شده از یک طرف و در انتهای دیگر در پارچه های انعطاف پذیر فتوولتائیک که آب باران و روان روی سقف را فعال می کنند، برق تولید می کنند. با توجه به بخش حرارتی، دیفرانسیل درجه حرارت با تونل Ceenture ریزه اند برای استفاده از لوله های خنک کننده / گرم کننده ژئوترمال، امکان ایجاد شرایط محیط بی هوازی، هوای محیط اطراف داخل برج را می دهد.

بنای Montparnasse به این ترتیب یک اکوسیستم BEPOS کربن بدون سوخت فسیلی است که به شکل یک پارک عمودی عمومی در چند طبقه که توسط باغ های آسمان ساخته شده است ساخته شده است. سقف اسلب مراکز خرید تبدیل به یک تالاب فیتو – تصفیه شده برای بازیافت آب های مورد استفاده در ساختمان خواهد شد. این کاشته شده فضای سبز در قلب پاریس برج Montparnasse و همچنین دیگر برج های کوچکتر (ساختمان آگهی Express برج) با نمای بیرونی عایق ساخته شده است که سوخت زیستی را پوشش می دهد. جلبک های میکرو سبز بر روی دیواره های پرده ای در فتوایاباکتورهای مسطح و مثلثی ساخته شده در شیشه های چند لایه تولید می شوند. آنها انرژی خورشیدی حرارتی را از طریق تولید خلوص بیوماس برای تولید متان تولید می کنند. CO2 به عنوان مواد مغذی به جلبک هایی که تحت تابش خورشید گسترش می یابد، استفاده می شود.

 

محل سکونت: پاریس، فرانسه
معمار: معماری Vincent Callebaut
تیم پروژه: Agnès Martin، Fabrice Zaini، Maguy Delrieu، Vincent Callebaut
مشاور مهندسی سبز: Setec
برنامه: 8 نمونه از برج های انرژی مثبت که برای مبارزه با گرم شدن کره زمین طراحی شده اند
نوع: کمیته معماری، “Procédure Adaptée”
کارفرما: Mairie de Paris – تالار شهر پاریس

 

 

Article by Marco Rinaldi
with permalink:
http://aasarchitecture.com/2015/01/paris-smart-city-2050-vincent-callebaut-architectures.html

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید