loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و خبرهای کوتاه و سیستم هوشمند و شبکه و زیرساخت و فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : تشخیص چهره با هوش مصنوعی «کلیرویو» در آمریکا مجوز را دریافت کرد

تشخیص چهره با هوش مصنوعی «کلیرویو» در آمریکا مجوز را دریافت کرد

هوش مصنوعی شرکت کلیرویو که به علت خطاهای خود جنجال آفرین شده بود، در آستانه کسب مجوز مجدد در ایالات متحده است.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از انگجت، تشخیص چهره با هوش مصنوعی کلیرویو  از صدور مجوز توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده خبر داده است.

سیستم هوشمند تشخیص چهره با هوش مصنوعی کلیرویو :

این سیستم هوشمند تشخیص چهره با هوش مصنوعی با اسکن کردن چهره‌های افراد از طریق دوربین‌های نصب شده در اماکن عمومی و اداری قادر به شناسایی هویت آنان است. شرکت کلیرویو فقط باید هزینه‌های اداری تضمین حق ثبت اختراع خود را بپردازد.

این شرکت ابزار خود را به مشتریان دولتی از جمله مجریان قانون و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی می‌فروشد تا بتوانند با سرعت بیشتری افراد مدنظر خود را شناسایی کنند.

منتقدان بیم دارند که دولت آمریکا به کلیرویو امکان دهد تا بدون کسب اجازه و رضایت افراد به پایگاه‌های داده و تصاویر مختلف افراد دسترسی پیدا کند. برخی کشورها معتقدند استفاده از سیستم‌های تشخیص هویت مبتنی بر هوش مصنوعی ناقض قوانین مرتبط با داده و حریم شخصی است.

همچنین از این فناوری می‌توان برای شناسایی ناراضیان سیاسی و سرکوب مخالفان و تعقیب این افراد استفاده کرد. سوگیری‌های احتمالی جنسیتی و نژادی در حین تشخیص چهره نیز یک مشکل جدی دیگر است.

اگر چه سشسیتم هوشمند تشخیص چهره با هوش مصنوعی کلیرویو مدعی است این سیستم تنها در اختیار دولت‌ها قرار می‌گیرد، اما در عمل با ثبت آن به عنوان یک اختراع راه برای دسترسی تجاری و غیردولتی به سیستم مذکور باز می‌شود. از همین رو ممکن است این سیستم در اختیار افرادی بیفتد که قصد سوءاستفاده از آن را دارند

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید