loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و شبکه و زیرساخت : تلسکوپ جیمز وب با موفقیت پوشش خورشیدی خود را در فضا باز کرد

تلسکوپ جیمز وب با موفقیت پوشش خورشیدی خود را در فضا باز کرد

تلسکوپ جیمز وب که در روز کریسمس به فضا پرتاب شد، روز سه‌شنبه استقرار آفتاب‌گیر 70 فوتی (21 متری) خود را با موفقیت به پایان رساند. به‌گزارش بک‌پرس و به‌نقل از edition، این نقطه عطف حیاتی یکی از چندین موردی است که باید برای رصدخانه ناسا برای عملکرد مناسب در فضا اتفاق بیفتد و دستیابی به آن تسکین بزرگی برای تیم وب بود.

 موفقیت تلسکوپ جیمز وب در باز کردن پوشش خورشیدی

گرگوری ال رابینسون، مدیر برنامه وب در مقر ناسا، در بیانیه ای گفت: «بازکردن آفتابگیر تلسکوپ جیمز وب در فضا یک نقطه عطف باورنکردنی است که برای موفقیت مأموریت بسیار مهم است. “هزاران قطعه باید با دقت کار می‌کردند تا این شگفت‌انگیز مهندسی به طور کامل آشکار شود. تیم با پیچیدگی این استقرار یک شاهکار جسورانه انجام داده است – یکی از جسورانه‌ترین کارهایی که تاکنون برای وب انجام شده است.”
به گفته این آژانس، این یکی از چالش برانگیزترین استقرار فضاپیماهایی است که ناسا تاکنون انجام داده است.

 

در مزارع استخراج بیت کوین در چین چه می‌گذرد؟

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

آفتابگیر تلسکوپ جیمز وب  عظیم پنج لایه، آینه و ابزار غول پیکر وب را از گرمای خورشید محافظت می کند. هم آینه و هم ابزار باید در دمای منفی 370 درجه فارنهایت (منفی 188 درجه سانتیگراد) نگهداری شوند تا بتوان جهان را همانطور که طراحی شده مشاهده کرد. هر یک از پنج ورقه به نازکی موی انسان است و با فلز بازتابنده پوشانده شده است.
هنگامی که تلسکوپ جیمز وب پرتاب شد، آفتابگیر تا شد تا در داخل موشک آریان 5 قرار گیرد که تلسکوپ را به فضا می برد. فرآیند هشت روزه باز کردن و سفت کردن سپر محافظ در 28 دسامبر آغاز شد. این شامل باز کردن ساختار پشتیبانی برای سپر در طول چند روز قبل از شروع کشش یا سفت شدن هر لایه بود.
لایه پنجم آفتابگیر سفت شد و در محل خود سه شنبه ساعت 11:59 صبح به وقت شرقی محکم شد.
به طور کلی، کل فرآیند، که توسط تیم‌های روی زمین کنترل می‌شد، شامل حرکت هماهنگ و عالی صدها مکانیسم آزادسازی، لولا، موتورهای استقرار، قرقره‌ها و کابل‌ها بود.
جیمز کوپر، مدیر آفتابگیر وب ناسا، مستقر در مرکز پرواز فضایی گدارد، در بیانیه ای گفت: «مرحله کشش غشاء در استقرار آفتابگیر تلسکوپ  جیمز وب  به ویژه چالش برانگیز است زیرا تعاملات پیچیده ای بین سازه ها، مکانیسم های کشش، کابل ها و غشاها وجود دارد. . “این سخت ترین بخش برای آزمایش روی زمین بود، بنابراین بسیار خوب است که همه چیز امروز به خوبی پیش برود.”
تیم ها در شیفت های 12 ساعته کار کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز با استقرار وب به خوبی پیش می رود.
بیل اوکس، مدیر پروژه تلسکوپ فضایی جیمز وب  ، گفت که تلسکوپ جیمز وب بر پتانسیل 70 تا 75 درصد از بیش از 300 خرابی تک نقطه ای که می تواند عملکرد آن را مختل کند، با موفقیت در جای خود غلبه کرده است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید