loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خبرهای کوتاه و سیستم هوشمند و شبکه و زیرساخت :  تلسکوپ فضایی جیمز وب به مقصد نهایی رسید

 تلسکوپ فضایی جیمز وب به مقصد نهایی رسید

به نقل از space ؛ تلسکوپ فضایی جیمز وب  ناسا پس از قرارگیری در یک موشک فضایی و پرتاب آن به فضا در روز کریسمس، اکنون به مقصد خود رسیده است.  به طور کامل در فرم نهایی باشکوه خود مستقر شده است.

مانند پروانه ای که شکل کاترپیلار متصل به زمین خود را پشت سر می‌گذارد، یک رصدخانه جدید، بزرگتر و زیباتر در طی یک سفر چند هفته ای در فضا دگرگون شد. اکنون، تلسکوپ فضایی جیمز وب از نقطه دید جدید خود در فاصله نزدیک به 1.5 میلیون کیلومتری، آسمان را برای سال‌های آینده اسکن می‌کند و منظره‌ای از کیهان را به ما ارائه می‌دهد که قبلاً دیده نشده بود.

دکتر توماس زوربوخن معاون مدیر اداره ماموریت علمی ناسا در مقاله‌ای منشر شده در سایت Space.com بیان می‌کند:

در حال حاضر یک ذره نور جدید در آسمان وجود دارد که به بهترین وجه از زمین در حوالی نیمه شب قابل مشاهده است. این لکه تار – هر چند کم نور، هر چند کوچک باشد.

بیشتر بخوانید: هوشمندسازی فرودگاه‌ های کشور و افزایش بهره‌وری

پیچیدگی این تحول را نمی توان اغراق کرد.  تلسکوپ فضایی جیمز وب ، یک آفتابگیر پنج لایه به اندازه زمین تنیس که با دقت باورنکردنی در جای تعیین شده خود باز شده است. آینه ثانویه سپس روی یک سه پایه 24 فوتی (7.2 متری) گسترش یافته است. و در 8 ژانویه، تیم باز کردن بزرگ‌ترین آینه‌ای که تا به حال در فضا پرواز کرده بود را به پایان رساند.

این آینه متشکل از 18 شش ضلعی به رنگ طلایی و شانه‌مانند عسلی که در مجموع 21.3 فوت (6.5 متر) طول دارند. هزاران قطعه باید به‌طور متوالی کار کار می‌کردند تا  تلسکوپ فضایی جیمز وب به درستی کار خود را به اتمام می‌رساند.

و همه باید از راه دور، از نیم میلیون مایل (800000 کیلومتر) دورتر تنظیم می‌شدند، بدون اینکه راهی برای بازدید از آن و انجام تعمیرات دستی وجود وجود داشته باشد.

معرفی ساختار شهر هوشمند مدل‌ عصبی

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

دستیابی به هدف؛ رسیدن تلسکوپ فضایی جیمز وب به مقصد

تیم تلسکوپ فضایی جیمز وب توانست بزرگترین، قدرتمندترین، پیچیده ترین رصدخانه علوم فضایی که جهان تا کنون دیده است، را به خوبی هداست کند و این موفقیت را به خوبی به پایان برساند. آنها برای این کار به مخترعان و مجریان واقع گرا در  فناوری و همچنین نیازمند  برنامه زمان بندی و هزینه متمرکز بوده‌اند. برای انجام این ماموریت همچنین به سهامداران تجاری و دولتی همراه با شرکای بین المللی احتیاج بوده است

دستیابی به این هدف علمی عجیب. در واقع، تنها راه دستیابی به اهداف بزرگ توسط تیم های مختلف است که به عنوان یک واحد گرد هم می آیند.

بیشتر بخوانید : ارزش بازار متاورس ؛ یک فرصت ۸ تریلیون دلاری

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید