loader image

بیشتر بخوانید

Google Cloud و توسعه زیرساخت شبکه پلاکچین

به گزارش بك‌پرس، به نقل از cryptopotato، سرویس‌ ذخیره اطلاعات Google Cloud، با ایجاد تیمی تخصصی جهت توليد محصولاتی روی توسعه  زیرساخت شبکه پلاکچین  و در زمینه دارایی های دیجیتال گوگل تمرکز کرده است. گوگل قصد دارد در فضایی ابرى کاملا متفاوت با پروژه‌های غیرمتمرکز جهت ایجاد، انجام تراکنش، ذخیره ارزش و راه‌اندازی محصولات فعالیت کند.

Google Cloud زیرساخت شبکه پلاکچین را توسعه مى‌دهد

(Google Cloud) با همكاري پالی‌ گان و استخدام متخصص و کارشناس بلاکچین در بخش Cloud به توسعه دهندگان این امکان را مى‌دهد که به راحتی داده‌های زنجیره‌ای را روی بلاک چین تجزیه و تحلیل کنند.

در حال حاضر، فایل کوین (FILE) و سیاکوین (SC) دو پلتفرم از فناوری بلاکچین كه در نقش رابطی میان فضای ابری و افرادی که به فضایی جهت ذخیره اطلاعات خود نیازمند هستند، عمل می‌کنند و پروتکل ذخیره اطلاعات را در فضایی غیرمتمرکز حتی در صورتی که فرد ذینفع اقدام به ترک شبکه کند، انجام مى‌دهند.

از سوي ديگر، گوگل کلود (Google Cloud)، به عنوان یک اپراتور در زیرساخت شبکه پلاکچین فلو (Flow) متعلق (Dapper Labs) فعالیت خواهد کرد و به‌عنوان بازوی رایانش ابری گوگل، نقش اپراتور شبکه بلاكچين فلو (Flow) استودیوی Dapper Labs  را ایفا می‌کند. بلاک چین فلو از شماری از پرطرفدارترین کلکسیون‌‌های NFT حال حاضر بازار پشتیبانی می‌کند که از جمله آن‌ها میتوان به مجموعه‌های برترین گل‌های NBA و کریپتوکیتیز (CryptoKitties) اشاره کرد. تا ماه فوریه سال جاری میلادی، مجموعه گل‌های برتر ان‌بی‌ای (NBA Top Shot) توانست به مجموع فروش ۲۳۰ میلیون دلاری دست پیدا کند.


گوگل همچنين، امکاناتی را برای تسهیل ادغام با نرم‌افزارهای خود در اختیار توسعه‌دهندگان فلو قرار می‌دهد تا توسعه‌دهندگان از انگیزه بیشتری برای استفاده از گوگل کلود در برابر دیگر رقبای آن همچون (Amazon Web Services) برخوردار باشند. با سرمایه گذاری گوگل در NFT و زیرساخت شبکه پلاکچین  فلو، این حوزه در کمتر از یک سال از یک بخش محجور به بازاری جندمیلیارد دلاری در صنعت رمز ارزها بدل شدند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید