loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : تولید باتری‌ با استفاده از هوش مصنوعی

تولید باتری‌ با استفاده از هوش مصنوعی

دانشمندان با تکیه بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی چندین ماده‌ پیدا کردند که در ساخت باتری‌ با استفاده از هوش مصنوعی  به آن‌ها کمک بسیاری می‌کند.

به گزارش بک‌پرس،  به نقل از خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از «ساینتیفیک امریکن»، تکنیک‌های یادگیری ماشینی به محققان کمک می‌کند تا فرضیه‌های نوینی توسعه دهند. وسایل نقلیه الکتریکی پتانسیل خوبی دارند که مقدار انتشار گاز کربن را به حداقل برسانند اما شرکت‌های خودروسازی با کمبود مواد اولیه برای ساخت باتری‌ با استفاده از هوش مصنوعی روبه‌رو هستند. پیش‌بینی می‌شود کاهش میزان منابع نیکل باعث کاهش تولید باتری تا پایان سال میلادی جاری شود. این در حالی است که نیکل یکی از اجزای مهم باتری به شمار می‌رود.

پژوهشگران اخیراً چند ماده پیدا کردند که در زمینه تولید باتری‌ با استفاده از هوش مصنوعی کمک بسیاری می‌کند و جالب است بدانید که دانشمندان چگونه این ماده‌های موردنیاز را پیدا کرده‌اند. محققان در این باره به هوش مصنوعی اعتماد کردند که مواد شیمیایی مفید را از فهرستی با بیش از ۳۰۰ مورد انتخاب کرده است. این محققان تنها انسان‌هایی نیستند که برای الهام‌گیری علمی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

اولین نمایشگاه انفرادی هنر هوش مصنوعی در هند

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

دانشمندان در حال طراحی شبکه‌های عصبی هستند که یادگیری ماشینی با ساختاری الهام‌گرفته از مغز انسان ایجاد می‌کند. یادگیری ماشینی فرضیه‌های جدیدی را به جای تکیه بر فرضیات انسانی پیشنهاد می‌کند. ممکن است به‌زودی بسیاری از زمینه‌های علمی به سرچشمه‌ نبوغی برای یادگیری ماشینی تبدیل شوند، بدین ترتیب روند علمی افزایش و تعصبات انسانی کاهش می‌یابد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید