loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > انرژی هوشمند و بلاک چین و تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و جدیدترین مطالب و فناوری هوشمند : جذب انرژی هوشمند تجدیدپذیر از طريق بیت کوین

جذب انرژی هوشمند تجدیدپذیر از طريق بیت کوین

به گزارش بك‌پرس، به نقل از forkast.news، يكي از شركت هاى استخراج بيت كوين در استراليا مى گويد بيت كوين در صنعت انتقال به انرژی هوشمند تجدیدپذیر می تواند نقش بسزايى ایفا کند.  برخى تحليلگران صنعت استدلال می کنند، استخراج بزرگترین ارز دیجیتال جهان می تواند به کشورهایی مانند استرالیا در حل موانع جذب انرژی های تجدیدپذیر، کمک کند.

انرژی هوشمند تجدیدپذیر و بیت کوین

استرالیا دارای انبوهی از منابع انرژی تجدیدپذیر، به ویژه انرژی خورشیدی است. سالی تورگومان، شریک بخش انرژی در KPMG استرالیا و چند کارشناس ديگر معتقد است، استخراج بیت کوین راه حلی برای کمک به افزایش مصرف انرژی در ساعات خاصی از روز که منجر به ایجاد یک محیط تقاضای قابل پیش بینی تر و کمک به حل اختلاف قیمت بین نرخ برق در روز و شب شود.

قیمت گذاری باثبات تر برق، برای ساخت نیروگاه های انرژی تجدیدپذیر انگیزه اقتصادی ایجاد مي كند. ترگومان مى گويد: «در واقع یک چالش عرضه-تقاضا وجود دارد. فرصت‌های زیادی برای انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد و نیروگاه‌های زغال‌سنگ حرارتی همچنان به بازنشستگی ادامه می‌دهند.


بیشتر بخوانید: Google Pixel Watch ، نمونه اولیه ساعت هوشمند گوگل


صاحبان خانه های استرالیایی،  با وجود نرخ بالای سرانه نصب پنل هاى خورشیدی روی پشت بام در سراسر کشور، متوجه شده اند قیمت فروش برق به شبکه در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است.  افزون بر این مشکل، نیروگاه‌های حرارتی زغال‌سنگ معمولاً با سرعت ثابت در یک چرخه 24 ساعته کار می‌کنند و استخراج بیت کوین می تواند راهی برای مقابله با مازاد انرژی و کمک به انتقال استرالیا به انرژی های تجدیدپذیر باشد.

رابرتز مى گويد: ” انرژی مصرف شده در نگهداری دفتر کل بلاک چین بیت کوین می تواند به ایجاد یک نقطه قیمتی در بازار برای انرژی های تجدیدپذیر تولید شده محلی کمک کند و سرمایه گذاری جدید در این بخش را تشویق کند. شما نمی توانید تولید سوخت فسیلی قدیمی را بازنشسته کنید، زیرا انرژی های تجدیدپذیر به اندازه کافی در ترکیب وجود ندارد.”.

شايان ذكر است، مدل تقاضای هوشمند با ریسک‌های اقتصادی پنهانی همراه است که می‌تواند استخراج بیت‌کوین را از نظر اقتصادی غیرممکن کند.

راجکومار بویا، پروفسور محاسبات و سیستم‌های اطلاعاتی در دانشگاه ملبورن، مى گويد: نیاز به توقف عملیات استخراج در ساعات اوج مصرف، تأثیر منفی بر سود استخراج‌کنندگان بیت‌کوین خواهد داشت که هر سه تا چهار سال یک‌بار با چرخه‌های ارتقای سخت‌افزار گران قیمت مواجه می‌شوند.


بیشتر بخوانید: امکان ارسال پیام با عینک هوشمند آفتابی Ray-Ban Stories

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید