loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > هوش مصنوعی : حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا؛ اتفاق شگفتانه‌ای که امروزه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. هوش مصنوعی صنعت صوت هم مانند صنعت‌های دیگر متحول می‌کند.

ابزارهای صوتی هوش مصنوعی راه‌های جدیدی را برای تولید پادکست، ویدیو، موسیقی و موارد دیگر باز کرده است. حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا موجب شد تا خلاقیت و بهره‌وری افراد به سطح جدیدی برسد.

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا با چه ابزارهایی به کار می‌رود؟

در شکل اولیه، ابزارهای صوتی هوش مصنوعی از الگوریتم‌های پیشرفته با شبکه‌های عصبی  پیشرفته برای دستکاری صدا استفاده می‌کنند. حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا به وسیله‌ی ابزارهایش موجب می‌شود تا کاربران این قابلیت را به دست آورند که از قدرت هوش مصنوعی برای ویرایش، ایجاد و بهبود صدا به روش‌های مختلف استفاده کنند.

انواع مختلف ابزارهای صوتی هوش مصنوعی

 • حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا به وسیله ابزار تقویت کننده‌ صوتی که به اصلاح خودکار آهنگ‌های صوتی کمک می‌کند؛
 • تولیدکننده‌های صدا برای تولید گفتار انسان مانند برای پادکست‌ها یا ویدیوها؛
 • سازندگان موسیقی هوش مصنوعی به افراد کمک می‎کنند تا با استفاده از هوش مصنوعی موسیقی خود را بسازند؛
 • ابزار تبدیل متن به گفتار برای تولید محتوا؛
 • تولید سریعتر ویدیو به وسیله ژنراتورهای ویدیویی هوش مصنوعی با ابزارهای صوتی داخلی هوش مصنوعی؛

بهترین ابزارها برای حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا:

1.LANDR

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا به کمک LANDR یک ابزار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی که این فرصت را فراهم می‌کند تا موسیقی خود را تولید کنید، همکاری کنید، توزیع و تبلیغ کنید.در حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا LANDR به عنوان بهترین و اولین ابزار صوتی هوش مصنوعی مورد استفاده ستاره‌ها قرار می‌گیرد.

LANDR دارای یک رابط کشیدن و رها کردن فوق العاده می‌باشد که این بستر را فراهم می‌کند تا به آسانی بر آهنگ‌ها مسلط شوید.

کتابخانه نمونه LANDR یک نقطه نمونه عالی است برای تسلط داشتن،به مجموعه گسترده‌ای از آهنگ‌ها دسترسی دارید که می‌توان در کار خود از آنها استفاده کر. علاوه براین از نمونه‌های گفته شده برای تقویت بیشتر سفر مسترینگ صوتی هوش مصنوعی خود، استم‌های جداگانه(یا میکس صوتی) را ذخیره و استفاده کرد.

ویژگی‌های کلیدی LANDR:
 • همکاری مستقیم در آهنگ‌های داخل استودیو یا از راه دور به کمک پیشرفته‌ترین پیام‌های متنی و ویدیویی؛
 • دارای انتخاب بزرگی از نمونه‌های انتخاب شده است؛
 • یش از 30 افزونه اختصاصی VST (فناوری استودیو مجازی)؛
 • مسترینگ و ویرایش نامحدود آنلاین با مسترنیگ کامل آلبوم توزیع صدا در پلتفرم‌هایی مانند Tidal، Spotify، You Tube Music، Apple Music و موارد دیگر؛

بهترین ابزار برای مهندسان صدا، تولیدکنندگان و افرادی که به دنبال راه حلی برای مسترینگ هستند، با حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا و در فرآیند ویرایش، LANDR را می‌توان به مجموعه ابزارها اضافه کرد. چراکه این مجموعه دارای ویژگی‌های قوی می‌باشد که توسط بزرگان صنعت مورد استفاده قرار گرفته است.

2.Descript

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا با Descript؛ چیزی بیش از یک استودیوی ویرایش صوتی ساده مبتنی بر هوش مصنوعی است. هم به عنوان یک راه حل ویرایش پادکست مورد استفاده قرار گرفته هم به عنوان یک پلتفرم، این قابلیت را دارد برای سازنده کارهای بیشتری انجام دهد.

Descript خیلی عالی ویرایش ویدیو را در محیطی که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است، ادغام می‌کند. حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا بگونه‌ای عمل می‎‌کند که رونوشت‌ها به طور خودکار تغییر شکل می‌دهد، بنابراین می‌توان به راحتی آ«‌ها را مانند یک سند Google ویرایش کرد. تصاویر خود را اضافه کرد و می‌توان از آزادی ادغام متن، صدا و ویدیو در قالبی شبیه به ارائه پاورپوینت لذت برد.

علاوه براین این فرصت را فراهم می‌کند تا به هزاران رسانه سهامی ممتاز مانند عکس‌ها و ویدیوها دسترسی دسترسی داشته باشید، بنابراین تولید محتوا برای You Tube، Tik Tok و دیگر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را می‌توان از همان پلتفرمی که برای ویرایش پادکست استفاده کرده، انجام داد. در واقع این ابزار یک تجربه ویرایش کاربر پسند می‌باشد.

ویژگی‌های کلیدی Descript:
 • گالری عظیم از قالب‌های ویدیو؛
 • حذف کلمه پرکننده؛
 • با یادگیری ماشین ضبط‌های کیفیت پایین را به صدای استودیویی تبدیل می‌کند؛
 • یک موتور تولید چند مسیره قدرتمند با هوش مصنوعی؛
 • رابط ویرایش آسان آن؛

بهترین ابزار برای پادکست‌ها، مقاله نویسان ویدیویی، روزنامه نگاران و کسانی که با رسانه‌هایی کار می‌کنند که از صدا و ویدیو در محتوای خود بهره می‌گیرند. رابط کاربری ساده و ویژگی‌های قدرتمند Descript این بستر را فراهم می‌کند تا ویدیو و صدا به سادگی و در عین حال قدرتمند ویرایش شود.

حضور هوش مصنوعی در ادیت صدا به کمک ابزارهایی همچون Murf، Listnr، Speechify، Otter؛ Krisp،  Podcastle نیز می‌باشند.سایت بکپرس اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار دارد که می‌توان از ان بهره گرفت.

 

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید