loader image
صفحه اصلی > حمل ‌و ‌نقل هوشمند و شهر هوشمند : حمل و نقل هوشمند در خدمت سامورایی ها

حمل و نقل هوشمند در خدمت سامورایی ها

ژاپن در حال پیشبرد طرح هایی برای ارتقاء زیرساخت شارژ الکتریکی وسایل نقلیه است و قرارداد میان eMV و ABB بخشی از یک تلاش گسترده‌تر برای تسریع حرکت کشور به جانب حمل و نقل هوشمند است؛ با این هدف که سهم وسائل نقلیه برقی و وسایل نقلیه پلاگین هیبرید تا سال 2030 به 20 تا 30 درصد برسد. در سال 2018 سهم این قبیل وسائل نقلیه در بازار فقط 1 درصد بوده است.

حمل و نقل هوشمند در ژاپن
ژاپن بیش از 250 هزار خودرو تمام برقی و پلاگین هیبرید دارد.

شرکت e-Mobility Power Company eMP ژاپن ، ABB را به عنوان تامین‌کننده خود در زمینه پشتیبانی از ارتقاء زیرساخت شارژ وسائل نقلیه برقی (EV) برگزیده است.

eMP به منظور مدرن‌سازی زیرساخت شارژ وسائل نقلیه برقی، شارژرهای منسوخ را با بیش از 250 شارژر Terra 184 ساخت ABB جایگزین خواهد ساخت. تحویل این دستگاه‌ها در پاییز امسال آغاز خواهد شد.

حمل‌و‌نقل پایدار

قرارداد میان eMV و ABB بخشی از یک تلاش گسترده‌تر برای تسریع حرکت کشور به جانب حمل‌و‌نقل پایدار است؛ با این هدف که سهم وسائل نقلیه برقی و وسائل نقلیه پلاگین هیبرید تا سال 2030 به 20 تا 30 درصد برسد و حمل و نقل هوشمند در ژاپن کلید بخورد.

در سال 2018 سهم این قبیل وسائل نقلیه در بازار فقط 1 درصد بوده است.

eMP یک سرمایه‌گذاری مشترک میان Tokyo Electric Power Company Holdings Tepco (هولدینگ برق توکیو) و Chubo Electric Power است که هر دو از بزرگترین شرکت‌های تامین‌کننده برق در کشور می‌باشند.

eMP اعلام کرده است که به منظور تشویق عموم مصرف‌کنندگان به استفاده از وسائل نقلیه برقی درصدد است تا ازدحام صف‌های شارژ را کاهش و دسترس‌پذیری ایستگاه‌های شارژ را افزایش دهد، به گونه‌ای که کاربران بتوانند در هر زمان و هر جایی وسیله نقلیه خود را شارژ کنند.

شارژرها در فروشگاه‌های کنار جاده‌ها، در کناره بزرگراه‌ها و سایر اماکن عمومی نصب خواهند شد و به این ترتیب کاربران دسترسی سریع و آسانی به آنها خواهند داشت و حتی می‌توانند همزمان دو وسیله نقلیه را شارژ کنند.

سیستم های حمل و نقل هوشمند ستون اصلی شهرهای هوشمند

eMP اعلام کرده است که به منظور تشویق عموم مصرف‌کنندگان به استفاده از وسائل نقلیه برقی درصدد است تا ازدحام صف‌های شارژ را کاهش و دسترس‌پذیری ایستگاه‌های شارژ را افزایش دهد، به گونه‌ای که کاربران بتوانند در هر زمان و هر جایی وسیله نقلیه خود را شارژ کنند.

شوکو یوتسویاناگی، رییس eMP می‌گوید: «بسیار خرسندیم که در همکاری با ABB شارژرهای پرقدرت سریعی را عرضه می‌کنیم که امکان شارژ همزمان دو وسیله نقلیه را دارند و می توان آنها را از راه دور بواسطه OCPP که یک پروتکل استاندارد بین‌المللی است کنترل و نگهداری کرد. این گامی بزرگ در جهت تحقق ماموریت eMP است.»

Terra 184 تازه‌ترین محصول در خانواده شارژرهای Terra شرکت ABB است که از همه استانداردهای شارژ در بازار منجمله CCS، CHAdeMO و AC پشتیبانی می‌کند.

فرانک مولون، رییس واحد تجارت جهانی راهکارهای زیرساخت حمل‌و‌نقل برقی (e-mobility) در شرکت ABB می‌گوید: «تهیه استاندارد شارژ CHadeMO که آغازگر انقلاب حمل‌و‌نقل برقی بود توسط Tepco که سهامدار اصلی eMP است انجام گرفت. افتخار می کنیم که در جریان حرکت کشور ژاپن به سمت آینده‌ای نوین و پایدار در عرصه حمل‌و‌نقل، eMP ما را برای تهیه تجهیزات انتخاب کرده است».

گفته می‌شود که در حال حاضر در ژاپن 250 هزار خودرو تمام‌برقی و خودرو پلاگین هیبرید، 7000 شارژر پرقدرت و 18000 شارژر معمولی موجود می‌باشد.

 

منبع : smartcitiesworld

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید