pire mard

خودرو مسابقه‌ای پرنده کارکوپتر ،انقلابی در موتور اسپرت

در نمایشگاه سالیانه CEST، از خودرو مسابقه‌ای پرنده به ‌نام کارکوپتر (CarCopter Flying Race Car) رونمایی شد.

در نمایشگاه سالیانه Consumer Electronics Show که وسایل، فناوری‌ها و تکنولوژی‌های الکترونیکی مصرفی (CES) به نمایش گذاشته می‌شوند ؛  از رایانه های جدید گرفته تا جاروبرقی های ربات .

البته گاهی مواردی نیز ارائه می‌شود که در نمی‌توان آن را در هیچ کدام از گروه‌ها دسته‌بندی کرد از جمله، کارکوپتر که  یک خودرو مسابقه ای پرنده مفهومی است و به لطف سوخت هیدروژنی و حداکثر سرعت ۲۴۶٫۲ کیلومتر بر ساعت، به‌‌ دنبال متحول کردن مسابقات فرمول یک است.

به‌نقل از بک‌پرس، این خودرو مسابقه ای پرنده مفهومی بین خودروی مسابقه‌ای و پهپاد مسابقه‌ای ایجاد می‌کند. خودروی یادشده که با نام کارکوپتر (Carcopter) شناخته می‌شود، می‌تواند با استفاده از یک‌ سری موتور مبتنی ‌بر سلول‌های سوختی هیدروژنی به حداکثر سرعت ۲۴۶٫۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. کارکوپتر که توسط MACA (استارتاپ فرانسوی در حوزه‌ی هوایی) طراحی شده، قرار است در مسیرهای مسابقه‌ای فرمول یک به‌ حرکت دربیاید.

از آنجا که  دو طراح اصلی این خودرو مسابقه ای پرنده ،تییِری دو بوازویلیه (خلبان سابق جت‌ جنگنده) و مایکل کرولاک (مدیر اجرایی پیشین ایرباس) هستند، این هیولای جدید خودروهای مسابقه ترکیبی ایده‌های یک خلبان جت جنگنده و ایده‌های دقیق و پیش‌اندیشانه‌ی مدیر اجرایی پیشین یکی از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی است.

هدف این پروژه کاهش انتشار کربن مضر تولید شده توسط موتورهای احتراق سنتی در پیست فرمول 1 است.لازم به ذکر است که F1 مدت مدیدی است که به دنبال استفاده از سوخت های مصنوعی است. در کنار هدف رسیدن به کربن خالص صفر تا سال 2030 ، سری برتر مسابقه چرخ باز جهان در حفظ محکم رانندگان روی زمین بسیار موفق بوده است.

جدا از کلیه حاشیه‌های نمایشگاه ،این خودرو مسابقه ای پرنده را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و جسورترین مفاهیم اتومبیل پرنده به‌حساب آورد که مدتهاست منتظر آن بوده‌ایم.  MACA می خواهد مدل نهایی را آماده کند تا در پایان سال 2021 آماده شود و در سال 2023 به پیست برسد.
منبع:motor1.com
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=LIlp78bswjmF4j21BsLJxo_uLTDoQ6D65iBZr09qqzs