loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > جدیدترین مطالب و شهر هوشمند : درخت هوشمند در دبی، جلوه‌ای دیگر از شهر هوشمند

درخت هوشمند در دبی، جلوه‌ای دیگر از شهر هوشمند

مردم دبی می‌توانند از این درخت هوشمند ، برای آنلاین شدن و استفاده از wifi  و شارژ مجدد تلفن های همراه خود استفاده کنند.  درخت هوشمند ، نسخه ای پیشرفته از درخت نخل خرما است که توسط D-Idea عرضه شده است.  این درخت هوشمند ، علاوه بر Wi-Fi و شارژ تلفن همراه، اطلاعات مکانی، مسیرها، صندلی را ارائه می دهد.

درخت هوشمند سرویس دهنده اینترنت رایگان در دبی

اولین درخت هوشمند  که نخل اس، در ماه آوریل در پارک زبیل دبی نصب‌ شد و  دومین نخل که در ساحل نزدیک برج العرب قرار دارد.  این درختان 6.5 متر (21.3 فوت) ارتفاع دارند و یادآور درختان eSologic هستند. علت انتخاب شکل درخت به صورت نخل خرما این است که نخل خرما به عنوان نمادی از پایداری است و در طول تاریخ منبعی برای تامین غذا بوده است.

درخت هوشمند با 13.8 متر مربع (148.5 فوت مربع) از پنل های فتوولتائیک تغذیه می شوند که به طور ویژه و در  تناسب با شکل برگ های درخت نخل طراحی شده‌اند.  به گفته D-Idea، سازنده این درخت هوشمند، این پنل‌ها بازدهی بیش از 21 درصد دارند و به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که تمام توان مورد نیاز برای هر نخل هوشمند را تامین کنند.


بیشتر بخوانید : Google Cloud و توسعه زیرساخت شبکه پلاکچین


این درختان دارای Wi-Fi رایگان با برد بیش از 100 متر (328 فوت) هستند و هر کدام دارای هشت پورت شارژ هستند.  همچنین دوربین‌های سلفی درختان هوشمند به کاربران امکان این را می‌دهد که عکس‌های پرتره بگیرند.

نمایشگرهای لمسی در درختاننخل هوشمند، اطلاعاتی در مورد اخبار محلی، آب و هوا، خدمات و مشاغل ارائه می دهند و همچنین می توانند به شما در مسیریابی و اطلاعاتی راجب مکان‌های محلی و اطلاعات وسایل حمل و نقل عمومی ارائه دهند.

صفحات نمایش‌ این درختان هوشمند همچنین، فضایی را برای به نمایش گذاشتن  اطلاع رسانی‌های عمومی، اطلاعیه های دولتی و ارائه تبلیغات فراهم کرده‌است.

درختان نخل هوشمند به صورت شبانه‌روزی نظارت می‌شوند و هر کدام دارای یک دوربین مداربسته مادون قرمز 360 درجه‌ای و یک دکمه اضطراری هستند.  علاوه بر فناوری غنی که هر درخت دارد، محل نشستن و سایه را نیز فراهم می کند.

دبی برنامه‌هایی برای گسترش استفاده از  103 درخت هوشمند دیگر در سراسر این شهر را مدنظر قرار داده‌است.


بیشتر بخوانید : شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در حال حرکت با Tele2 IoT


 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید