loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و اخبار بک‌پرس و تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و خبرهای کوتاه : دلایل قطعی اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک چه بود؟

دلایل قطعی اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک چه بود؟

پس از حدود ۶ ساعت از آغاز قطعی قطعی اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک ، حال همه این شبکه‌های اجتماعی به حال قبل بازگشته‌اند.

برنامه‌های واتساپ، اینستاگرام و فیس بوک- که همه متعلق به فیس بوک هستند و از زیرساخت‌های مشترکی استفاده می‌کنند – ساعاتی به‌طور کامل متوقف شده‌اند. سایر محصولات که بخشی از مجموعه فیسبوک هستند (مانند Facebook Workplace) نیز قطع شده‌اند.

با حل شدن مشکل و بازگشت تمامی این صفحه‌های اجتماعی CEO فسبوک؛ مارک زاکربرگ در صفحه فیسبوک خود نوشت:

فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ و یاهو مسنجر به حالت قبلی خود بازگشتند و بابت این قطعی عذرخواهیم، ما می‌دانیم که برای ارتباط جهانی با یکدیگر روی شبکه‌های اجتماعی ما حساب باز کرده‌اید.

فیسبوک در وبلاگ رسمی خود علت قطعی اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک ، را به دلیل تغیییر در کانفیگ روترهای خود اعلام کرد. این شرکت خاطرنشان کرد: “این اختلال در ترافیک شبکه بر نحوه ارتباط مراکز داده ما تأثیر متقابل گذاشت و خدمات ما را متوقف کرد.”

قطعی‌های فیسبوک به‌ندرت اتفاق می‌افتد، اما تأثیرات و تبعات آن بسیار زیاد است، زیرا سه تا از بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی را پوشش می‌دهد.

اگر می‌خواهید به عمق نگرانی زاکربرگ پی ببرید بعد از اختلال امروز در اینستاگرام، واتس‌اپ و فیسبوک کاربران زیادی از مهاجرت به تلگرام گفته‌اند و #تلگرام هم‌اکنون ترند اول توییتر شده است. همچنین در طی این مدت کوتاه پیام‌رسان تلگرام به دلیل هجوم کاربران با اختلال رو به رو شده است.

گزارش‌های اولین نشان می‌دهند که از کار افتادن سرویس‌های فیسبوک باعث کاهش حدود ۳۰ میلیارد دلار از ارزش کل بازار فیسبوک شده است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید