loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و اخبار بک‌پرس و جدیدترین مطالب و شهر هوشمند : ربات‌های هوشمند و المپیک زمستانی 2022 پکن

ربات‌های هوشمند و المپیک زمستانی 2022 پکن

برگزاری بازی های المپیک در کشوری ها فرصتی برای نشان دادن توانایی های مختلف و عظمت  کشور میزبان به جهان است. المپیک یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان، بسیاری از نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

به همین دلیل چین به عنوان میزبان این دوره از مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در راستای جلوگیری از شیوع کرونا و کاهش تماس بین انسان‌ها، مجموعه‌ای از ربات‌های هوشمند را برای انجام وظایف گوناگون مورد استفاده قرار داده است.

المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن  با ربات‌های هوشمند برگزار و اداره می‌شود!

به گزارش بک پرس، به نقل از ان بی سی شیکاگو، بدین منظور ربات‌های هوشمند مختلف از جمله ربات‌های آشپز و ربات‌های خدمتکار، ربات‌های هوشمند ضدعفونی کننده محیط، همگی در محل برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مشغول فعالیت هستند و در همه‌ی جای محل برگزاری‌ بازی‌ها می‌توان شاهد حضور ربات‌ها بود.

ربات‌های هوشمند

ربات‌های هوشمند برای کارهای خدماتی در المپیک

با نگاهی به رستوران سلف سرویس رسانه‌ها، جایی که فناوری و ربات‌های هوشمند نقش مهمی در آن ایفا می‌کنند،میتوان اطمینان حاصل کنند که این دوره از مسابقات المپیک زمستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

همچنین ازاین ربات‌های هوشمند در رستوران سلف سرویس رسانه‌ها وسرویس رسانی به نمایندگان هر کشوراستفاده کردند تا ارائه غذا به افراد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شود تا افراد  در این مکان کمترین ارتباط را با یکدیگر داشته باشند.

ربات های هوشمند

بیشتر بخوانید: استخدام ۲۰۰ هزار ربات هوشمند به جای انسان‌ها در کانادا

تعدادی دیگر از این ربات‌ها وظیفه  اندازه گیری دمای بدن افراد را در مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن معروف به “مکعب یخ زده” می‌پردازد.بر عهده دارند.

برخی دیگر نیز کارهایی چون تهیه نوشیدنی، تحویل غذا، سرخ کردن سیب‌زمینی و همبرگرها را انجام می‌دهند.ربات‌های ضدعفونی کننده در راهروها در حال تردد هستند تا با پخش کردن ماده مخصوص سطوح را ضدعفونی کنند.

همچنین چین از ربات‌های ویژه‌ای برای تذکر به افراد به منظور حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک استفاده کرده است که به افراد تذکرمیدهد که ماسک را روی صورت خود نگه دارند.

تحویل مشعل المپیک زمستانه توسط ربات‌های هوشمند

در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی، دو ربات‌های هوشمند ، مشعل المپیک را تحویل دادند. طی این عملیات ، مشعل حدود هشت دقیقه به وسیله ی این ربات ها، در رودخانه “یونگ دینگ”(Yongding River) چین زیر آب فرو رفت.این نخستین تحویل زیرآبی مشعل المپیک با ربات بود که با موفقیت انجام شد. مقامات پکن این عملیات تحویل رباتیک زیر آب را نفس‌گیر و ملموس توصیف کردند.

نخستین ربات‌ هوشمند پیش از فرو رفتن در اعماق رودخانه یونگ دینگ، مشعل را از “آن گویو”(An Guoyu)، دویست و پنجاه و چهارمین انسان مشعل‌دار از زمان خروج مشعل از المپیا در یونان دریافت کرد. ربات دوم نیز با موفقیت چشمگیر در رد کردن آتش از زیر آب، پیروزمندانه ظاهر شد. پس از آن، مشعل به “آن ژیانگ”(An Yixiang)، دویست و پنجاه و پنجمین حامل مشعل داده شد تا مرحله بعدی تحویل اجرا شود.

کاهش ترافیک شهری با چراغ راهنمایی‌های هوشمند

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

هر کدام از ربات‌های هوشمند ، یک مشعل فلزی قرمز و نقره‌ای را در دست داشتند تا مشعل را طی یک سفر سه روزه تحویل دهند.

استفاده از سوخت گازی بدون دود ساخته شده که توانست بدون آلوده کردن آب‌های اطراف بسوزد،  به عنوان فناوری‌ دوست‌دار محیط زیست، مشعل زیر آبی مورد استفاده در رودخانه یونگ دینگ را برجسته می‌کند.

طبق اعلام مسئولان کشور چین، تمام ربات‌های هوشمند به کار گرفته شده در جریان برگزاری این مسابقات باعث شدند تا هم سطح خدمت‌رسانی ارتقا پیدا کند و همچنین از شیوع کرونا 19جلوگیری شود.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید