loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خبرهای کوتاه و رویداد و فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : رقابت گسترده کشورهای حاشیه خلیج فارس در میدان ربات‌هایی با هوش‌ مصنوعی

رقابت گسترده کشورهای حاشیه خلیج فارس در میدان ربات‌هایی با هوش‌ مصنوعی

این روز‌ها ربات‌ها نقشی محوری در زندگی بسیاری از افراد در جوامع مدرن ایفا می‌کنند و ربات‌هایی با هوش‌ مصنوعی که در اطراف سایت اکسپوی پیشرفته دبی کار می‌کنند، می‌تواند نشانه‌ای از آینده‌ای باشد که برای خلیج فارس اتفاق می‌افتد.

شهرهای آینده؛ شهرهایی با اینترنت5G و ربات‌هایی با هوش‌ مصنوعی

به گزارش بک پرس به نقل از فرانس ۲۴،   ربات‌هایی که در اطراف محل نمایشگاه فناوری پیشرفته دبی قدم می‌زنند، ممکن است نشانه‌ای از ورود شهر‌های جدید به جهان فناوری باشد، جایی که هوش مصنوعی در هسته اصلی آن قرار دارد و شهر‌های جدید از ابتدا ساخته می‌شوند.

رئیس اکسپو پیش از افتتاحیه بزرگ ماه گذشته به خبرگزاری فرانسه گفت: اکسپوی دارای قابلیت ۵G که دو برابر مساحت موناکو را پوشش می‌دهد، همچنان “شهر آینده” و قطب صنعت فناوری خواهد بود. اما پروژه ۷ میلیارد دلاری شامل ربات‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای استقبال از بازدیدکنندگان و سفارش غذا استفاده کرد.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی و شرکت Etisalat؛ رونمایی از جدیدترین شبکه اینترنتی؛
در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

اما دوبی تنها منطقه ثروتمندی نیست که دلار‌های نفتی را در حوزه رباتیک سرمایه‌گذاری کرده است. عربستان سعودی، نیز، سخاوتمندانه ۵۰۰ میلیارد دلار در تاکسی‌های هوایی در NEOM سرمایه گذاری کرده است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید