loader image
صفحه اصلی > حمل ‌و ‌نقل هوشمند و شهر هوشمند : تولد یک زیر ساخت هوایی هوشمند شهری

تولد یک زیر ساخت هوایی هوشمند شهری

دو شرکت مستقر در انگلیس Urban-Air Port و Hyundai Air mobility، اعلام کرده‌اند که با هدف خلق یک زیر ساخت هوایی هوشمند purpose-built، چندکارکردی و با قابلیت تغییر مقیاس، شراکتی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند. این زیرساخت، سیستم‌های حمل‌و‌نقل شهری را قادر خواهد ساخت که افراد و محموله‌ها را از طریق هوا جابجا کند.

هیوندای پیش‌بینی می‌کند که بازار حمل‌و‌نقل هوایی طی 20 سال اینده به 1.5 تریلیون بالغ گردد، با این حال کشورها فاقد زیرساخت زمینی مناسب برای چنین امکانی هستند.
زیرساخت UAM محصول شرکت Urban-Air Port می‌تواند یک قطب لجستیکی خدمات پهبادی را نیز شامل شود.

سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌و‌نقل هوایی شهری (UAM)

این شرکت، که جزئی از Hyundai Motor Group محسوب می‌شود، در نظر دارد تا طی پنج سال آینده 1.5 میلیارد دلار در حوزه «حمل‌ونقل هوایی شهری» سرمایه‌گذاری کرده و یک وسیله نقلیه هوایی ساخته و همچنین زیست‌بوم حمل ونقلی پشتیبان عملیات‌های UAM را ایجاد کند.

هدف مشترک Hyundai و Urban-Air Port این است که با خلق یک زیرساخت چندمنظوره، زندگی شهری را برای همیشه دگرگون سازند؛ این زیرساخت، شیوه نوین حمل‌و‌نقل را امکان پذیرز ساخته، جانی دوباره به محله‌های شهری بخشیده، و دسترسی به خدمات حمل ونقلی و اقتصاد سبز را گسترش می‌بخشد.

بک پرس؛ رسانه تخصصی شهر هوشمند و اینترنت اشیا در ایران

این دو شرکت در بیانیه‌ای اعلام کردند که قصد دارند برای ایجاد یک نمونه اولیه در مقیاس کامل برای ارائه نمایش‌هایی از عمودپروازهای الکتریکی (eVTOL) سرمایه‌گذاری انجام دهند. به همین زودی دو شهر انگلیس آمادگی خود را برای همکاری در این طرح در سال 2021 اعلام کرده‌اند.

یکی از این دو که در West Midlands قرار داد ، Coventry نام گرفته است و میزبانی رویداد «شهر فرهنگی انگلیس» در سال 2021 و همچنین «بازی‌های کشوری» را بر عهده خواهد داشت.

پاملا کوهن، مدیرعامل Hyundai Air Mobility می‌گوید:

«در این قضیه معمولا تمرکز بر وسایل نقلیه است، اما اگر هماهنگی و سرمایه‌گذاری لازم را در سایر قسمت‌های زیست‌بوم نداشته باشیم، UAM یک پروژه علمی گذرا و بی‌دوام از آب در خواهد آمد. زیرساخت یکی از حوزه‌های بسیار مهم آن زیست‌بوم فراگیرتری است که حمل و‌نقل هوایی را در اجتماعات مسکونی سراسر جهان امکان‌پذیر می‌سازد. اینکه با مشارکت Urban-Air Port و اجتماعات شهری انگلیس بتوانیم امکانات آتی چنین زیرساختی را مورد کاوش قرار دهیم برایمان پروژه هیجان‌انگیزی است».

 

«زیرساخت یکی از حوزه‌های بسیار مهم آن زیست‌بوم فراگیرتری که حمل و‌نقل هوایی را در اجتماعات مسکونی سراسر جهان امکان‌پذیر می‌سازد»

آلودگی زیست‌محیطی طراحی ارائه شده توسط Urban-Air Port در مقایسه با هلی‌پورت‌های متعارف و یا وِرتیپورت‌ها (“vertiports”) (که شبیه‌ترین طرح به آن می‌باشد)، 60% تاثیر سوء زیست‌محیطی کمتری دارد و می‌توان آن را در مکان‌های شهری که فضای محدودی دارند به سرعت و به سهولت نصب کرد.

گفته می‌شود که ساختار مونتاژی ماژولار آن، شکل جدیدی از زیرساخت را فراهم می‌آورد که به‌صرفه، قابل‌حمل و به سرعت قابل نصب می‌باشد.

این زیرساخت، در شکل فوق-فشرده خود، هم فرایندها/تسهیلات رفاهی مربوط به مسافر/محموله را فراهم می‌کند و هم شامل تاسیساتی برای شارژ کردن وسایل نقلیه و تعمیرات و نگهداری آنها است.

مدل یک فرودگاه شهری شناور ساحلی برای تاکسی‌سرویس‌های هوایی

ریکی ساندهو، مدیرعامل Urban-Air Port می‌گوید:«بسیار مفتخریم که شراکت خود با Hyundai Air Mobility را اعلام کنیم. ما درصدد هستیم تا «تولیدکنندگان تجهیزات اصلی» (OEMها) وسایل نقلیه عمودپرواز برقی (تولیدکنندگان تراز اول جهان)، اپراتورهای خدمات مسافربری و لجستیک، و همچنین زیرساخت فیزیکی و دیجیتال خود را در یک رویکرد کلید-در-دست * انعطاف‌پذیر و پایدار که آن را Air-One نام نهاده‌ایم گرد هم آوریم.

ما معتقدیم که این به دسترس‌پذیر کردن و پیشبرد یک زیست‌بومی آتی پاک برای حمل‌و‌نقل UAM هم در انگلیس و هم در سراسر جهان و برای بخش‌های مختلف صنعت و تجارت کمک خواهد کرد».

Urban-Air Port یک مجموعه تابعه شرکت Six Miles Across London (یا به اختصار Small) می باشد که تماما تحت تملک آن شرکت است و از گروهی از شرکت‌های فعال در عرصه فناوری‌های عمقی شهری  تشکیل شده است که در انگلیس مستقر بوده و در زمینه سیستم‌های حمل‌و‌نقل آینده کار می‌کنند.

مدل یک فرودگاه شهری شناور ساحلی برای تاکسی‌سرویس‌های هوا

 

منبع : 

smartcitiesworld.net

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید