loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > ایمنی و امنیت و سیستم هوشمند و فناوری هوشمند : ساخت ربات شناگر با الهام از ماهیان انگلی ۴۰۰ میلیون ساله

ساخت ربات شناگر با الهام از ماهیان انگلی ۴۰۰ میلیون ساله

ربات شناگر AgnathaX  از یک ماهی بدون فک و مکنده خون الگوبرداری شده است که طی چند صد میلیون سال گذشته تا حد زیادی تغییر کرده است.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از سی نت، حدود ۴۰۰ میلیون سال پیش، یک ماهی انگلی بدون فک در حال مکیدن خون از یک حیوان میزبان بود بدون آنکه این تصور وجود داشته باشد که روزی در آینده، خویشاوندان تکاملی این ماهی تبدیل به ربات شوند.

نام AgnathaX برگرفته از کلمه لاتین بدون آرواره (agnatha) و عدد رومی X، به دلیل ۱۰ ماژول به هم پیوسته که نخاع مصنوعی ربات را تشکیل می‌دهند، است.

“تولید ماسک غواصی هوشمند برای کاهش خطرات زیرآب”

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

خوشبختانه مکیدن خون بخشی از برنامه ریزی این ربات نیست. کامیلو ملو، مدیرعامل شرکت بیوروبوتیک KM-RoBoTa و محقق پسادکتری با موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان، می‌گوید این ربات برای مطالعه نخاع و سیستم عصبی محیطی نوعی ماهی به نام لامپری طراحی شده است. کامیلو می‌گوید این حیوانات می‌توانند چیز‌های زیادی درباره خود به ما بیاموزند، زیرا نخاع و سیستم عصبی محیطی انها، طی چند صد میلیون سال تکامل گذشته، تقریباً بدون تغییر بوده است.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید