loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > زندگی هوشمند و شهر هوشمند : ساخت نمایشگر هوشمند تلویزیونی که مزه کردن طعم غذا را ممکن می‌کند

ساخت نمایشگر هوشمند تلویزیونی که مزه کردن طعم غذا را ممکن می‌کند

به گزارش بک‌پرس، به نقل از رویترز، محقق ژاپنی نمایشگر هوشمند تلویزیونی ساخته که صفحه نمایش آن امکان مزه‌ کردن طعم‌های مختلف را به کاربر می‌دهد. هدف تولید این نمایشگر محقق کردن تجربه مزه کردن طعم غذا فراتر از مرزهای زمینی است.

تصور کنید رستورانی در آن سوی کره زمین غذایی طبخ کرده و کاربری در این سوی کره زمین بتواند با لیس زدن نمایشگر هوشمند تلویزیونی دستگاه در خانه، طعم آن را بچشد.

نمایشگر هوشمند تلویزیونینمایشگر هوشمند تلویزیونی که مزه غذا ها را منتقل می‌کند

ده نوع طعم مختلف روی نمایشگر اسپری می‌شود تا بیننده بتواند طعم آنها را تشخیص بدهد. پروفسور هومی میاشیتا از دانشگاه میجی می‌گوید این تلویزیون می‌تواند برای آموزش از راه دور آشپزها به کار گرفته شود. اگر این تلویزیون به تولید تجاری خود برسد احتمالا قیمت آن ۸۷۵ دلار خواهد بود. هدف این تلویزیون، محقق کردن تجربه‌ای مثل غذا خوردن در رستورانی آن سوی دنیا است با اینکه فرد در خانه خود نشسته است.

پروفسور میاشیتا در حال مذاکره با شرکت‌ها است تا درباره کاربردهای احتمالی این نمایشگر هوشمند تلویزیونی جدید و تجربه مزه‌ها در خانه صحبت کند. او دنیایی را تصور می‌کند که در آن می‌توان مزه‌ها را دانلود کرد. علاوه بر این، پروفسور میاشیتا فکر می‌کند که در زمان همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ این تکنولوژی می‌تواند راه ارتباطی مردم با دنیای بیرون باشد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب به فضا پرتاب شد

در رسانه تخصصی شهر هوشمندو فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

با این حال، مردم در توییتر به این خبر واکنش نشان دادند و برخی هم می‌گویند که فکر نمی‌کنند این تکنولوژی در دوران کرونا پیشرفتی محسوب شود.

در گذشته، پروفسور میاشیتا و دانشجویانش دستگاه‌هایی تولید کردند که می‌تواند مزه‌ها را بازسازی کند و یکی از آن‌ها چنگالی است که می‌تواند مزه غذا را بیشتر کند. دانشجویان نمونه‌های اولیه این دستگاه‌ها را به برخی از روزنامه‌نگاران نشان دادند. یکی از آن‌ها ماشینی بود که وقتی دانشجویی به آن گفت که «شکلات شیرین» می‌خواهم، ماده‌ای روی فیلمی پلاستیکی اسپری شد که مزه شکلات شیری می‌داد

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید