loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و هوش مصنوعی : سامسونگ، افزودن تکنولوژی هوش‌مصنوعی به S pen

سامسونگ، افزودن تکنولوژی هوش‌مصنوعی به S pen

سامسونگ در ارائه تکنولوژی هوش‌مصنوعی به S pen خود موفق بوده است و اکنون نسخه S Pen Fold Edition مخصوص گلکسی زد فولد 3 بسیار درخشان است.

افزودن تکنولوژی هوش‌مصنوعی به S pen

به گزارش بک‌پرس، به نقل از سامسونگ نیوز، گلکسی زد فولد ۳، اولین گوشی منعطف سامسونگ است که از قلم هوشمند محبوب S Pen پشتیبانی می‌کند و انجام بسیاری از کارها را ممکن می‌کند. تیم‌های سامسونگ در کشورهای مختلف با همکاری یکدیگر تلاش کرده‌اند تا بهترین تجربه کاربری ممکن قلم اس پن را برای گوشی گلکسی زد فولد 3 فراهم کنند. این شرکت در مصاحبه‌ای از تمرکز ویژه‌ای روی توسعه نسخه Fold Edition این قلم گذاشته و استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی برای بهبود پاسخگویی و تأخیر این قلم، صحبت کرده است.

سامسونگ همچنین کمی هم در مورد اهداف آینده خود برای توسعه S Pen صحبت کرده و چند سرنخ را در مورد برنامه‌هایش برای این وسیله جانبی ارائه کرده است. به طور خلاصه، این شرکت متعهد است قلم اس پن را به نقطه شروع «انقلابی در فناوری ورودی‌ها» تبدیل کند.

قلم اس پن توسط مهندسانی از سراسر جهان به شما تقدیم می‌شود

اکثر فناوری‌های مدرنی که توسط قلم هوشمند سامسونگ ارائه می‌شود، توسط گروهی از مهندسان سامسونگ از سراسر جهان توسعه پیدا کرده که با هدف مشترک تحقق چشم اندازی ساخت یک دستگاه ورودی تمام و کمال با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

مرکز تحقیقاتی سامسونگ در اکوراین، نقش مهمی را برای توسعه S Pen Fold Edition داشته است و به گفته یکی از اعضای تیم هوش بصری سامسونگ، این آزمایشگاه در درجه اول روی هدف «ارائه فناوری‌های هوش مصنوعی انسان محور که ورودی و تعامل برای کاربران سامسونگ را آسان و لذت‌بخش می‌کند» متمرکز است.

کنترل مغز با اینترنت اشیا

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

یک دستگاه ورودی مثل S Pen برای آنکه مثل یک قلم واقعی به نظر برسد، به پاسخگویی بالایی نیاز دارد. در همین راستا تمرکز ویژه‌ای روی گوشی گلکسی زد فولد 3 شده تا از ظرفیت‌های فناوری یادگیری عمیق روی خود دستگاه استفاده شود تا بتواند حتی کوچک‌ترین حرکات این قلم را تشخیص دهد. این گوشی از نوشتن دستی به 88 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. 14 زبان سال گذشته به مجموع زبان‌های دست‌خطی اضافه شد و سامسونگ تلاش می‌کند همچنان به این تعداد اضافه کند.

چه آینده‌ای در انتظار S Pen است؟

مدتیست که دیگر قلم S pen فقط منحصر به گوشی‌های سری گلکسی نوت نیست. به جز زد فولد ۳، گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ هم از این قلم پشتیبانی می‌کند و قطعاً گلکسی اس ۲۲ اولترا که تا چند ماه دیگر معرفی می‌شود علاوه بر این که از این قلم پشتیبانی می‌کند، حتی جایی داخل بدنه آن برای نگهداری از قلم در نظر گرفته شده است.

هرچند خود سامسونگ چنین چیزی را تأیید نکرده، ولی شایعات اخیر نشان می‌دهد جایی در داخل این گوشی برای قرار گرفتن و افزودن تکنولوژی هوش‌مصنوعی به S pen وجود دارد. این قلم نه تنها یک گجت جال است، بلکه خیلی مفید هم هست و کاربران می‌توانند چه در سر کار و چه در مدرسه یا دانشگاه از آن برای انجام کارهای مختلف خود با گوشی استفاده کنند

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید