loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و جدیدترین مطالب و شهر هوشمند : سطل‌های زباله هوشمند Bigbelly، ایجاد شهرهای هوشمندتر

سطل‌های زباله هوشمند Bigbelly، ایجاد شهرهای هوشمندتر

سطل‌های زباله هوشمند Bigbelly، سطل‌های که با پنل‌های خورشیدی  قادر به تولید اینترنت رایگان در سطح شهر است.  اگر هنگام راه رفتن در خیابان، ناگهان گوشی موبایلتان یک وای وای رایگان را ردیابی کرد، احتمالا در اطرافت خود یک سطل زباله Bigbelly با انرژی خورشیدی را خواهید دید.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از نیواطلس، Bigbelly با کمک Downtown Alliance مستقر در نیویورک، آزمایشی را انجام‌ داده‌است. در این آزمایش دو سطل زباله Bigbelly  به هات اسپات های رایگان عمومی وای فای تبدیل شدند. آنها قبلاً با وجود موفقیت‌های بسیار خود، Bigbelly احساس می‌کند که امکان انجام کارهای بیشتری برای شهرها و شهروندان وجود دارد.

 

سطل‌های زباله هوشمند Bigbelly  در ابتدا، 12 سال پیش ، با هدف ایجاد بهترین سیستم مدیریت زباله در این سیاره بود راه‌اندازی شد. پنل های خورشیدی موجود در این سطل‌زباله، انرژی مورد نیاز برای کارکرد کمپکتور را که به سطل‌ها امکان جمع‌آوری پنج برابر زباله بیشتر را قبل از تخلیه را می‌دهد.

این شرکت متعاقباً، سیستم رایانش ابری را اجرا کرد که به مشتریان Bigbelly  امکان دسترسی به داده‌ها به صورت لحظه‌ای را به صدها ایستگاه خود می‌دهد و از این طریق می‌توانیم بفهمیم که کدام سطل‌ها نیاز به تخلیه دارند. از ویژگی های دیگر سطل زباله‌های ارائه‌شده توسط Bigbelly، محصور شدن برای جلوگیری از بو و نشت است.

سطل‌های زباله هوشمند Bigbelly، ایجاد وای فای رایگان شهری:

اما بعدها این شرکت متوجه شد که ایستگاه‌های آن در سرتاسر نقاط جهان مستقر هستند با انرژی خورشیدی، پایدار و سیستم رایانش ابری، می‌توانند خدمات جانبی مثل وای فای عمومی رایگان را ارائه بدهند.

این ایستگاه‌ها و سطل های زباله در شهرهای بزرگ هر ایالت ایالات متحده و چندین کشور در سراسر جهان وجود دارند که بطور بالقوه راه هوشمندتری برای ارائه خدمات در فضای عمومی فراهم می‌کنند. Downtown Alliance  از سال 2003 یک سیستم وای فای رایگان را راه‌اندازی کرد که در حال حاضر بیش از 3.7 میلیون فوت مربع (343700 متر مربع) پوشش دارد.

بیشتر بخوانید: اولین اتوبوس برقی هوشمند در کره

جرمی اشنایدر، مدیر ارشد فناوری Downtown Alliance در پاسخ به سوال درباره هدف این برنامه آزمایشی و نقش Downtown Alliance گفت: «یکی از بزرگترین چالش‌ها در پیاده‌سازی Wi-Fi رایگان این است که چگونه به نقاط دسترسی خود نیرو بدهیم.  “ایده ما این بود که با Bigbelly کار کنیم تا از قابلیت انرژی خورشیدی آنها برای تامین انرژی برای دسترسی به نقاط استفاده‌کنیم. این پروژه آزمایشی نشان داده است که Bigbelly می تواند یک نقطه دسترسی را برای بخش قابل توجهی از روز تامین کند.”

با وجود محدودیت‌های انرژی خورشیدی در اواخر عصر و در ماه‌های زمستان، نصب Wi-Fi در ایستگاه‌های Bigbelly راهی هوشمندانه برای گسترش بیشتر پوشش هات اسپات موجود در خیابان‌های شهر است و به دلیل دسترسی این نقاط در خیابان‌ها، شهرها می توانند بهترین قدرت سیگنال بی سیم را ارائه دهند.

لیلا دیلون، معاون بازاریابی Bigbelly به گیزمگ گفت: «این ابتکار شهر هوشمند وجود دارد که مردم درباره آن صحبت می‌کنند، ایده افزودن خدمات بیشتر، فناوری و عملکرد هوشمندتر به مردم».  اما چیزی که شهرها و شهرک‌ها نمی‌خواهند انجام دهند این است که زیرساخت‌های غیرضروری بیشتری اضافه کنند. قطب‌ها و برج‌ها هزینه بیشتری می‌افزایند، ناخوشایند هستند و می‌توانند چالشی برای خدمات و نگهداری باشند.»

بیشتر بخوانید : ارتباط میان شهرهوشمند و اینترنت۵G

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید