loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > ایمنی و امنیت : سیستم امنیتی در خانه های هوشمند

سیستم امنیتی در خانه های هوشمند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]سیستم امنیتی، با هدف بوجود آوردن شرایط مطلوبی که تضمین کننده آسایش انسان در خانه هوشمند است در نظر گرفته شده. بنابراین توجه به شرایطی که همواره موجب پیشرفت تکنولوژی و منجر به بروز تغییرات و بوجود آمدن نسل های جدید سیستم هوشمند کرده است. در این میان راه حل هایی که موجب ارتقا سیستم امنیتی خانه های هوشمند می گردند بسیار پرطرفدار هستند.

سیستم امنیتی خانه چیست؟

به گزارش BACpress ، قبل از پرداختن به اهمیت و لزوم نصب سیستم امنیتی خانه ابتدا باید با آن آشنا شویم. اساسی ترین تعریف این سیستم در نام آن جای داده شده است. سیستم امنیتی خانه، جمعی از ابزار یا روش هایی است که با یکدیگر در ارتباط اند و به وسیله ی آن ها می توان از اموال و اعضای خانواده محافظت کرد.

سیستم امنیتی موجب ایجاد سطح بالایی از امنیت و در نتیجه ایجاد بهره وری در مصرف انرژی می گردد. توانایی هایی که موجب برقراری کنترل کامل در خانه هوشمند شما می شود. نقش این سیستم ها ایجاد شرایطی است که از طریق اتوماتیک نمودن بسیاری از فرآیندهایی که در صورت نبود سیستم هوشمند، به صورت متداول و معمولی درخانه شما انجام می شد، می گردد. در این صورت بواسطه اینترنت و یا بوسیله تلفن همراه، حتی از راه دور، راحت تر می توانید اقداماتی را که موجب آسودگی خاطر و امنیت شما می شود فراهم نمایید.

ایجاد امنیت در خانه های هوشمند

درخانه هوشمند بحث ایجاد امنیت به دو دسته تقسیم می شود: 1. امنیت مجازی. 2.امنیت جانی افراد و ساختمان. امنیت مجازی همان امنیت سیستم اینترنتی و شبکه این سازه هاست، که یکی از حساس ترین مباحث قابل بحث در آن، تامین امنیت اطلاعات آنها است. امنيت اطلاعات، مهمترين مبحث در دنيای تکنولوژيک امروزی است. در اين بحث چالشهای فراواني ذهن محققين را به خود مشغول کرده است . امنیت جانی افراد از طریق یک سری تجهیزات نظیر، 1.سیستم نشت گاز و اعلام حریق2. سیستم اعلام سرقت 3. سیستم کنترل ورود وخروج تامین می شود. که هر یک از این سیستم ها، مانع از بروز خطرات احتمالی مانند آتش سوزی، گاز گرفتگی و دزدی که احتمال پیش آمدن هر کدام وجود دارد، می شود.

سیسم امنیتی در خانه هوشمند
سیسم امنیتی در خانه هوشمند

بنابراین خانه هوشمند با ارائه زیرساختی مناسب به تحلیل و بررسی سیستمهای امنیتی می پردازد. این راهکارها در نتیجه منجر به افزایش چشم گیر امنیت یک خانه ی هوشمند در مقایسه با یک خانه معمولی می گردد. در ادامه به بررسی راه حل هایی که موجب ارتقا سیستم امنیتی خانه های هوشمند می گردند می پردازیم.

اتوماسیون سازی برای سیستم امنیتی

با تنظیم سناریو برای سیستم روشنایی خانه و روشن شدن تلویزیون به صورت تصادفی و یا باز و بسته شدن پرده برقی، می توانید الگوی حضور خود در خانه هوشمند را شبیه سازی نمایید و برای زمانی که در منزل حضور ندارید، با خیالی آسوده نسبت به سیستم امنیتی منزل خود، اوقاتتان را در کمال آرامش و اطمینان سپری نمایید.

امروزه نیاز به امنیت، نیازی اساسی در زندگی ما می باشد، که به سادگی با وجود فناوری های پیشرفته در سیستم های امنیتی برای ما ایجاد می گردد، اما از آنجا که بوجود آوردن شرایط ایده آل برای ایجاد امنیت بوجود نمی آید، مگر با پیشرفت و توسعه و ارائه تجهیزات به روز و کارآمد، بنابراین این امر در کنار آگاهی از نحوه انتخاب صحیح این تجهیزات بدست می آید.

سیستم امنیتی کنترل کننده ورودی های منزل

برای مشاهده اینکه چه کسی مقابل درب منزل شما ایستاده است می توانید با استفاده از اینترنت، تلفن و یا پنل لمسی خانه هوشمند خود، درب منزل را باز نمایید و با دانستن اینکه چه کسی وارد منزل شده از طریق متن، ویدئو و یا عکس با مهمانان خود ارتباط برقرار نموده و خوش آمد گویی نمایید.

قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند

قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند سپر سیستم امنیتی خانه است و فرد برای ورود به خانه ابتدا باید از آن عبور کند. این قفل، اجازه ی ورود به افراد ناشناس را نمی دهد و دارای حسگر اثر انگشت و کیبورد جهت وارد کردن پسورد است. قفل تنها برای کسانی باز می شود که شما اطلاعات مربوط به آن فرد را به قفل هوشمند داده اید. مانند سایر اجزای سیستم امنیتی هوشمند، قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند قابلیت اتصال به Wi-Fi را نیز دارد و در صورتی که شخص ناشناسی قصد ورود به منزل را داشته باشد، با ارسال هشدار به پنل کنترل شما را از ماجرا مطلع می کند.

قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند
قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند

نحوه عملکرد سیستم امنیتی به عنوان سناریو خانه هوشمند

در سیستم اعلام سرقت هوشمند می توان چندین منطقه (zone) تعریف نمود و هر منطقه را به طور مجزا کنترل و مدیریت کرد و در صورت ورود سارقین به ساختمان می توان به راحتی محل حضور آنها را در ساختمان هوشمند به سرعت تشخیص داد. سیستم امنیتی هوشمند قابلیت تعریف و تنظیم به شکل های مختلف با توجه به نظر کارفرما و نوع کاربری ساختمان را دارد.

سیستم های امنیتی هوشمند در خانه های هوشمند
سیستم های امنیتی هوشمند در خانه های هوشمند

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید