loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس : سیستم خنک‌کننده گوشی هوشمند جدید شیائومی با نام Loop LiquidCool معرفی شد

سیستم خنک‌کننده گوشی هوشمند جدید شیائومی با نام Loop LiquidCool معرفی شد

شیائومی از سیستم خنک‌کننده گوشی هوشمند جدیدی که برای گوشی‌های هوشمند توسعه داده، رونمایی کرد. بنا به ادعای کمپانی چینی، این سیستم جدید که Loop LiquidCool نام دارد، نسبت به سیستم‌های خنک کننده متداول امروزی که بر مبنای محفظه‌های بخار هستند، دو برابر بهتر عمل می‌کند. با دیجی رو همراه باشید.

به گزارش بک‌پرس، به نقل از شیائومی، Loop LiquidCool از سیستم لوله‌کشی حلقوی متشکل از یک اواپراتور (تبخیرکننده)، یک کندانسور (چگالنده)، یک محفظه شارژ مجدد و لوله‌های گاز و مایع، استفاده می‌کند. هنگامی که گوشی هوشمند بازی یا برنامه سنگینی اجرا می‌کند، مبرد (ماده خنک کننده) موجود در اواپراتور در اثر گرما به گاز تبدیل شده و در کندانسور پخش می‌شود. در داخل کندانسور، گاز دوباره به مایع تبدیل می‌شود و از طریق الیاف ریزی که در محفظه شارژ مجدد قرار دارد، جمع‌آوری شده و دوباره به اواپراتور برمی‌گردد.

شیائومی در یک پست وبلاگ اینگونه توضیح می‌دهد:

فناوری سیستم خنک‌کننده گوشی هوشمند Loop LiquidCool با استفاده از اثر مویینگی، ماده خنک کننده مایع را به منبع گرما می‌کشد و تبخیر می‌کند. سپس گرما را به طور موثری به سمت یک منطقه خنک‌تر پخش می‌کند. در ادامه، ماده خنک کننده دوباره متراکم می‌شود و از طریق یک مسیر یک طرفه به موقعیت اولیه خود بازمی‌گردد.

چیزی که فناوری سیستم خنک‌کننده گوشی هوشمند Loop LiquidCool را از خنک‌کننده‌های مایع فعلی متمایز می‌کند، وجود کانال‌های مجزا برای گازها و مایعات است. شیائومی می‌گوید طراحی جدید لوله گاز مقاومت عبور هوا را تا 30 درصد کاهش داده و در عین حال، ظرفیت انتقال حرارت را تا 100 درصد افزایش می‌دهد. همچنین در Loop LiquidCool از ساختار دریچه تسلا برای اطمینان از گردش یک طرفه مایعات با راندمان بالا استفاده شده است.

استفاده از ساختار دریچه تسلا در Loop LiquidCool باعث جریان یک طرفه مایع می‌شود.

بر اساس آزمایش‌های انجام شده روی نسخه سفارشی می میکس 4، مشخص گردیده که سیستم خنک کننده جدید در طول 30 دقیقه اجرای بازی Genshin Impact دمای گوشی را زیر 47.7 درجه سانتی‌گراد نگه می‌دارد. همچنین، شیائومی می‌گوید دمای پردازنده در این نسخه سفارشی، 8.6 درجه سانتی گراد کمتر از نسخه استاندارد می میکس 4 بوده است.

شیائومی قصد دارد این سیستم جدید تبادل گرما را در نیمه دوم سال 2022 وارد گوشی‌های خود کند. بی‌صبرانه منتظریم ببینیم آیا این راه‌کار جدید می‌تواند معضل داغ شدن گوشی در هنگام اجرای بازی‌های اندرویدی را برطرف کند یا نه؛ بازی‌هایی که کم کم به پای عناوین کنسولی می‌رسند و گرافیک و گیم‌پلی حیرت انگیزی را ارائه می‌دهند. با مراجعه به مقاله بهترین بازی‌های اندروید می‌توانید با تعداد زیادی از این بازی‌ها آشنا شوید.

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید