loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خانه‌ هوشمند و ساختمان هوشمند : سیستم کنترل تهویه هوا هوشمند محافظ شما در برابر گرما و سرما

سیستم کنترل تهویه هوا هوشمند محافظ شما در برابر گرما و سرما

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش BACpress،سیستم کنترل تهویه هوا و تاسیسات تهویه مطبوع این امکان را برای بهره برداران و صاحبان خانه هوشمند فراهم می کند تا تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان را در فصول مختلف سال و ساعات مختلف شبانه روز بصورت اتوماتیک بدون نیاز به حضور اپراتور و نیروی انسانی کنترل نمایند. شرایط کارکرد سیستم کنترل تهویه هوا بر اساس سناریوهای از پیش تعریف شده متناسب با دما و شرایط محیطی در ساختمان تنظیم می شود به همین دلیل این سیستم می تواند بدون نیاز به سرکشی و نظارت در تمامی لحظه ها هوای مطبوع مورد نظر را درکلیه فضاهای ساختمان تامین نماید.

بسته به نوع کاربری که ساختمان دارد،کنترل شرایط محیطی ساختمان اعم از دما، رطوبت،گرمایش و سرمایش فصلی، کنترل آلاینده های سیال در هوا،کنترل هوای تازه به نسبت حضور افراد در ساختمان و بسیاری از پارامترهای دیگر با استفاده از سیستم کنترل تهویه هوا امکان پذیر می باشد.

کنترل هوشمند،سیستم کنترل تهویه هوا در ساختمان علاوه بر اینکه منجر به کاهش خطای نیروی انسانی می گردد، در افزایش دقت و سرعت تنظیم شرایط محیطی نیز موثر می باشد، در نتیجه کنترل ساعات کارکرد دستگاه بر اساس نیاز واقعی، موجب می گردد تا عمر سیستم هواساز و تجهیزات و متعلقات آن افزایش پیدا کند. این امر موجب می گردد تا نه تنها صرفه جویی در وقت و هزینه ایجاد گردد، بلکه صرفه جویی در هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم های کنترل تهویه هوا که از قیمت های بالایی برخوردارند نیز حاصل می شود.

این سیستم هوشمند را می توان به طور مستقیم و یا از راه دور بر حسب تمایلات و نیازها تنظیم کرد. شما می توانید سیستم تهویه هوای هوشمند را به وسیله ی گوشی هوشمند خود کنترل نمایید یا کارکرد آن را برای روزها و ساعت های مختلف برنامه ریزی کنید.

تهویه هوا
سیستم تهویه هوا هوشمند

اجزایی که می توانند ساده ترین سیستم تهویه هوا را هوشمندتر کنند عبارتند از:

کمپرسور بهینه سازی شده و نگه دارنده ی هوا

کمپرسور یک پمپ الکتریکی است که خنک کننده و نگه دارنده ی هوا را فشرده می کند. نگه دارنده ی هوا قطعه ایست که هوا را بر روی کویل های گرم / سرد کننده می دمد. هم کمپرسور و هم نگه دارنده ی هوا، بار انرژی زیادی را از دوش سیستم تهویه برمی دارند. آنچه اهمیت دارد این است که این قطعات بهینه شده اند و انرژی (و بالتبع پول) زیادی را مصرف نمی کنند و تنها در زمان نیاز به کار می افتند.

تهویه کننده ی سنسوری و تامین کننده ی هوا

تهویه کننده ی سنسوری با استفاده از هوش مصنوعی کمبودها را تشخیص داده و هوا را به هر جا و هر زمان که نیاز است، می فرستد. این قطعه، کارآیی سیستم های تهویه را به صد در صد می رساند.

 ترموستات هوشمند

ترموستات های هوشمند معمولا دما را اندازه می گیرند. اما یک ترموستات واقعا هوشمند می تواند دما، میزان رطوبت، حضور اشخاص و دیگر متغیرها را تشخیص دهد. این ویژگی ها به ترموستات این امکان را می دهند تا درمورد تنظیم دمای اتاق تصمیم های بهتری بگیرد. دلیل این که به این ترموستات ها واقعا هوشمند گفته می شود، این است که اگر گرمای اتاق بنابر علت دیگری مثل رطوبت باشد، ترموستات هوشمند آن را تشخیص می دهد. جالب تر این که دلیل نفوذ رطوبت بیش از حد (مثل فیلترهای معیوب یا طراحی بد سیستم) را به ساکنین گوشزد می کند!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید