loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > پروتکل‌ هوشمندسازی : فراگیر شدن سیستم KNX در فنلاند با آموزش و اطلاع رسانی

فراگیر شدن سیستم KNX در فنلاند با آموزش و اطلاع رسانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]به گزارش BACpress ،سه شرکت ampereen Ammattikorkeakoulu، Sähkö-ja teleurakoitsijaliitto و STUL ry/KNX Finland ry جایزۀ «معرفی KNX در کشوری جدید» را مشترکا برای موفقیتشان در راه‌انداختن سیستم KNX در فنلاند دریافت کردند. پروژۀ ارسال شده برای هیئت داوران توضیح می‌دهد که چگونه فنلاند از طریق برگزاری سمینارها، دوره‌های آموزشی، نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها با کاربردهای KNX آشنا شد. این اقدامات مبنای توسعۀ بازار KNX در این کشور اسکاندیناوی بودند. اقدامات مذکور موجب شدند که هیئت داوران جایزۀ تبلیغات  را به آن‌ها اعطا کند.

انگیزه‌های بازار اتوماسیون ساختمان در راه اندازی سیستم KNX

شرکت‌های ampereen Ammattikorkeakoulu، Sähkö-ja teleurakoitsijaliitto و STUL ry/KNX Finland ry از ابتدای تأسیس گروه ملی فنلاند در سال 2008 در آن عضویت داشتند. در آن زمان هیچ مرکز آموزش رسمی یا متخصص با صلاحیت KNX و قطعاً هیچ بازاری برای اجزاء KNX در فنلاند وجود نداشت. در کل سیستم اتوماسیون منازل و ساختمان‌ها در این کشور ناشناخته بود. کسانی که این سیستم جهانی و استانداردشدۀ اتوماسیون ساختمان را انتخاب می‌کردند به دوره‌های آموزشی خارجی به زبانی دیگر فرستاده می‌شدند یا مجبور بودند خودشان نصب سیستم KNX و ETS را بیاموزند.برقکارهای فنلاندی باید این امکان را می‌داشتند که گواهینامه‌های KNX را به زبان خودشان دریافت کنند.

سیستم KNX
خانه هوشمند با KNX

گروه مذکور این اهداف را با هماهنگی مربی Veijo Piikkilä تعیین کرد: انتشار کتاب راهنمای KNX به زبان فنلاندی، تأسیس آموزشگاه‌های مجاز و تعلیم مربیان KNX فنلاندی.

همکاری با انجمن برقکاران فنلاند نیز نتایج مطلوبی در پی داشت. تمام تعهدات آن‌ها که در بالا به آن‌ها اشاره شد تأدیه شدند: تا پایان سال 2011 تعداد 600 نسخه کتاب راهنما به زبان فنلاندی فروخته شد و 16 دورۀ پایه برگزار شد. بیش از 100 نفر از فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها گواهینامۀ خود را دریافت کردند.

در این مدت هفت مربی آموزش‌‌های خود را به پایان رساندند و سه آموزشگاه KNX تأسیس شدند. در توری که برای معرفی سیستم KNX و نمایش محصولات آن در سراسر فنلاند برگزار شد بیش از 300 شرکت‌کننده حضور داشتند. اطلاعات پایه در مورد KNX نیز به زبان فنلاندی موجود است.

در نتیجۀ توسعۀ صلاحیت در بازار، افراد و شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توانند روی انگیزۀ قوی بوجود آمده در زنجیرۀ تأمین اتوماسیون ساختمان، از سازندگان و فروشندگان محصولات سیستم KNX گرفته تا مهندسان طراح و برقکاران و شرکت‌های خدماتی، حساب کنند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید