loader image
صفحه اصلی > ساختمان هوشمند و شهر هوشمند : شهرهای هوشمند خواستار ساختمان های هوشمند هستند

شهرهای هوشمند خواستار ساختمان های هوشمند هستند

چند بار بحث کرده اید که دفتر کار شما طی چند ماه گذشته چقدر سرد و گرم بود؟ بسیاری از کارمندان اداری موافقند که بزرگترین مشکل در ساختمان‌های تجاری، سروکله زدن با ترموستات است.

نه تنها افراد برای تحمل گرما و سرما سقف تحمل های مختلفی دارند بلکه بسته به نور خورشید، سایه و سن و راندمان سیستم گرمایشی ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ساختمان های مختلف دارای محدوده دمای مختلفی می باشد. حتی هنگامی که سیستم HVAC در حد بالایی قرار دارد ، حفظ دمای ثابت در سراسر ساختمان همچنان یک چالش است.

فن‌آوری هوشمند و اتوماسیون ساختمان هوشمند کنترل دستی از گرمایش یک ساختمان را انجام می دهند و به عنوان یک موضوع پیش پا افتاده، محیط را خنک می کنند، تصویب این فناوری در املاک و مستغلات تجاری در حال شکل دادن به آینده مدیریت ساختمان است.

شهرهای هوشمند خواستار ساختمان های هوشمند هستند

شهرهای آینده طیف گسترده ای از “فناوری های هوشمند” را ارائه می دهند – فناوری شبکه ای که جنبه های حمل و نقل ، هوا و کیفیت آب را کنترل می کند.

به گفته مدیر انرژی امروز، چندین شهر هوشمند در سراسر جهان پیش‌بینی می‌شود که بخشی از آن‌ها از روند جمعیتی ناشی شود که نشان می دهد تعداد بیشتری از مردم مناطق روستایی را برای مناطق شهری ترک می‌کنند.

انتظار می‌رود اروپا و آمریکای شمالی حدود 10 سال آینده نیمی از شهرهای هوشمند جهان را به خود اختصاص دهند.

اما تبدیل شهرها به شهرهای هوشمند با ساختمان های هوشمند آغاز می شود. به طور متوسط ​​، ساختمانها حدود 30٪ از انرژی جهان را مصرف می‌کنند.

بهبود مدیریت انرژی در  ساختمان های هوشمند به سمت صرفه جویی در مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه در سراسر کره زمین ، مسیری طولانی را طی می‌کند.

سیستم های HVAC می توانند برای شناسایی تغییرات در زمان ، دما و محیط به روز شوند و به همین ترتیب پاسخ دهند.اما این فقط یک شروع است.

اتوماسیون ساخته شده بر روی فناوری سنجش

 یک ساختمان هوشمند برای خودکارسازی مدیریت ساختمان از ترکیبی از فناوری ها استفاده می‌کند.

ابتدا نرم افزار متغیرهای مختلف عملکرد یک ساختمان از جمله دما و روشنایی را مدیریت می کند.

دوم ، از سنسورها برای تشخیص تغییرات مانند افزایش و کاهش دما یا حرکت در یک اتاق استفاده می شود و آن اطلاعات را به نرم افزار تغذیه می کند. با وجود سنسورهای مستقر در یک ساختمان ، یک سیستم مدیریت ساختمان می تواند تغییر دما و نور را فقط به اتاقهایی که نیاز به تنظیم دارند ، هدف قرار دهد.

داده های ساختمان به مرور زمان ردیابی می شوند تا نرم افزار بتواند تغییرات خود را متناسب با اشغال یا تغییرات فصلی تنظیم کند.

مدیران ساختمان همچنین می توانند از این فناوری برای مدیریت روشنایی خود استفاده کنند. ساختمان های بزرگ دارای اتاق ها و بخش های زیادی هستند که حتی در طول روز نیز خالی مانده اند.

یک سیستم خودکار می تواند قسمت های خالی یک ساختمان را تشخیص داده و چراغ ها را در آن اتاق ها خاموش کند. به همین ترتیب ، این سیستم ها می توانند همان تنظیمات را برای دما انجام دهند تا مدیران تاسیسات در حال اتلاف گرمایش انرژی یا خنک کردن قسمت های خالی ساختمان های خود نباشند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید