loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > خبرهای کوتاه و شهروند هوشمند : شهر هوشمند دوبلین مجهز به نیمکت‌های هوشمند

شهر هوشمند دوبلین مجهز به نیمکت‌های هوشمند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مسئولان در ایرلند نصب نیمکت‌های هوشمند را در راستای هوشمندسازی شهر دوبلین انجام داده‌اند.

پنل‌های خورشیدی صفحات فلزی با طراحی خاص هستند که وظیفه دارند انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند، تا به بهره‌گیری صحیح از نور خورشید بتوان انرژی مورد نیاز بشر را به راحتی تامین کرد.از آنجایی که تعدد وسائل الکتریکی و استفاده از آنها  در هر خانه‌ای وجود دارد، تامین برق مورد نیاز برای پاسخگویی به نیاز بشر اگر به روش های نوین گره نخورد قطعا با مشکل مواجه می شود.

موبایل یکی از ابزار هوشمندی است که نیاز به شارژ دارد و حتما در بسیاری از مواقع کاربر آن با کمبود شارژ و با اتمام آن مواجه است، به همین دلیل ابزارهای مختلفی برای تامین شارژ موبایل‌ها در هر مکانی طراحی شد.

اما با طراحی نیمکت‌هایی که به پنل‌های خورشیدی مجهز هستند شما راحتی می توانید موبایل خود را حتی در پارک‌ها نیز شارژ کنید، روی این نیمکت‌ها صفحات خورشیدی نصب شده که انرژی خورشید را ذخیره و انرژی الکتریکی تولید می کند.

نیمکت‌های هوشمند
نیمکت هوشمند

شهر دوبلین مجهز به نیمکت‌های هوشمند

به گزارش BACpress به نقل از سیتی‌نیوز، دوبلین از جمله شهرهایی است که تلاش‌های بسیاری برای اثبات خود به عنوان یک شهر هوشمند انجام داده است. یکی از این موارد، ارائه نیمکت‌های هوشمند برای شهروندان در برخی مناطق شهری است.

در این شهر، با استفاده از برنامه‌های تخصصی تلفن همراه، راه‌حل‌های نوآورانه تحرک ایجاد شده و حتی کارشناسان توانسته‌اند هوشمندسازی یک منطقه را به طور کامل انجام دهند.

اخیرا در این منطقه، راه ‌حل‌های جدید هوشمندسازی مثل نیمکت‌های هوشمند معرفی شده است. این نیمکت‌ها از نیمه اول سال گذشته در خیابان‌ها و پارک‌های این شهر قرار گرفته‌اند.

نیمکت هوشمند
نیمکت هوشمند

نیمکت‌های هوشمند به پورت شارژ تلفنی مجهز هستند، وای‌فای ارائه می‌دهند و همچنین فضای تبلیغاتی دیجیتال دارند. علاوه بر این، بسته به مدل، انواع خدمات دیجیتال را به شهروندان ارائه می‌دهند.

برای مثال، نیمکت‌هایی که در شهر هستند سوکت‌های الکتریکی برای شارژ دوچرخه الکتریکی و همچنین ابزار تعمیر دوچرخه را ارائه می‌دهند. از دیگر قابلیت‌های این نیمکت‌ها، جمع‌آوری اطلاعاتی مانند رطوبت، مصرف انرژی جمع‌آوری شده و دماست.دوبلین، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور ایرلند است.

برگرفته شده از سایت: www.yjc.ir و www.isna.ir[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید