loader image
صفحه اصلی > فناوری هوشمند : همه چیز در شهر هوشمند سیدنی با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کند

همه چیز در شهر هوشمند سیدنی با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کند

شهر هوشمند سیدنی استرالیا اخیرا تمامی عملیات‌های شهری خود را به طور کامل به استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر شیفت داده است و حال دیگر روشنایی معابر، و انرژی موردنیاز حوضچه‌ها و آب‌نماها، میادین ورزشی، انبارها، ساختمان‌ها و تالار تاریخی این شهر از منابع انرژی پاک محلی تامین می‌شود.

شرکت استرالیایی Flow power

این دگرگونی بواسطه یک توافق‌نامه ده-ساله خرید انرژی با شرکت استرالیایی Flow power انجام گرفت که با ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون دلار استرالیا (۴۱.۶ میلیون دلار آمریکا) بزرگترین تبادل تجاری تاریخ استرالیا در زمینه انرژی‌های پاک محسوب می‌شود.

انتظار می‌رود که در نتیجه این تغییرات، میزان انتشار گاز دی اکسید کربن تقریبا ۲۰ هزار تن در سال کاهش یابد و طی یک دهه آتی، سالانه، ۵۰۰ هزار دلار استرالیا (۳۴۷ هزار دلار آمریکا) در هزینه‌ها صرفه جویی شود.

ساکنین شهر هوشمند سیدنی نیز، که نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود، از این تغییر منتفع خواهند شد چرا که پیش‌بینی می‌شود که باعث ایجاد شغل‌های جدیدی شده و برای محلاتی که بیش از بقیه از همه‌گیری کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند نقش پشتیبانی داشته باشد.

کلاور مور، شهردار سیدنی می‌گوید:

«این معامله بی‌سابقه و دوران‌ساز ۶۰ میلیون دلاری در زمینه تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر، هم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هایی می‌شود که از محل پرداخت عوارض تامین می‌گردند، و هم پشتیبان مشاغل منطقه در مزارع بادی و خورشیدی تولید برق در گلن اینز، واگا واگا و شووال‌هون است. ما در یک وضعیت اضطراری آب‌و‌هوایی به سر می‌بریم. اگر قصد داریم که از انتشار گازهای آلاینده‌ محیط‌زیست کاسته و بخش تولید برق پاک را گسترش دهیم، نهادهای دولتی در تمام سطوح باید فورا به جانب استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر شیفت کنند».

وی اضافه کرد: «مسبب ۷۰ درصد گازهای گلخانه‌ای تولیدشده در سراسر جهان شهرها هستند، از این رو بسیار مهم است که کارهایی در راستای حمایت از محیط زیست انجام دهیم، اقداماتی که موثر و همچنین مبتنی بر شواهد علمی باشند».

نخستین تلاش‌های جهان برای صرفه‌جویی انرژی در شهرهای هوشمند

شهر سیدنی در سال ۲۰۰۷ ، کربن-خنثی (صفر-کربن) (carbon-neutral) شد و شهرداری سیدنی نخستین شهرداری در کشور استرالیا بود که گواهی صفر-کربن را در سال ۲۰۱۱ دریافت کرد.

Solar Pannels

مور می‌گوید که این قرارداد جدید به شهر سیدنی کمک خواهد کرد تا شش سال زودتر  به هدفی که برای سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته بود برسد، یعنی بتواند تا سال ۲۰۲۴ میزان انتشار گازهای آلاینده را به میزان ۷۰ درصد کاهش دهد.

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید