loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و شهر هوشمند : شهر هوشمند محور اصلی برنامه پنج ساله سوم شهری

شهر هوشمند محور اصلی برنامه پنج ساله سوم شهری

برج فناوری بنتک به عنوان نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف با حضور شهردار تهران، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، عضو شورای شهر تهران و شهردار منطقه۲ افتتاح شد در ادامه با این خبر از شهر هوشمند همراه باشید.

 

به گزارش بک پرس، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، پیروز حناچی، شهردار تهران با اشاره به اینکه شهر هوشمند محور اصلی برنامه پنج ساله سوم شهری است گفت: در تهران نوآور، شهرداری به دنبال آن است که در راستای هدایت جریان نوآوری موانع موجود در کسب و کار‌های نوآورانه را برطرف و کاهش دهد.
او افزود: نیل به این هدف مستلزم بسیج تمامی ظرفیت‌های شهر و همچنین الگوبرداری از تجارب موفق جهانی است.
hanachiحناچی گفت: شهرداری تهران لایحه‌ای را در راستای برنامه‌های حمایتی هوشمندسازی، هدایت و حمایت از زیست بوم‌های نوآورانه تهیه و به عنوان سند راهبردی جهت تصویب به شورای شهر ارائه کرده است.
شهردار تهران افزود: استقرار مراکز فناوری، اجرای طرح‌های حمایتی از استارتاپ‌ها و تبدیل کسب و کار‌های نوآورانه به کالا‌های شهری و… از جمله محور‌های این لایحه است.
سورنا ستاری، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم با اشاره به اینکه ناحیه نوآوری شریف گامی در جهت اقتصاد دانش بنیان است، گفت: تحقق ناحیه نوآوری شریف فقط به دانشگاه وابسته نیست و به یک هماهنگی بین سازمانی منسجم نیازمند است که یکی از مهمترین سازمان‌های مربوط به آن، شهرداری تهران و معاونت علم و فناوری ریاست چمهوری است که خوشبختانه با حمایت‌های ارزشمند مدیریت شهری این طرح با پیشرفت مناسب در حال اجرا است.
او از افتتاح برج دوم فناوری در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: این برج‌های فناوری بستری برای توسعه کسب و کار‌های نوین و همچنین توسعه اقتصاد دانش بنیان است.
ستاری در ادامه با قدردانی از همراهی شهرداری منطقه ۲ در ساخت نخستین ناحیه نوآوری کشور در محدوده دانشگاه شریف افزود: ناحیه نوآوری شریف در فضایی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ هکتار در حال ساخت است.
به گفته معاون علم و فناوری ریاست جمهوری ساخت ناحیه نوآوری شریف به عنوان الگو درسایر دانشگاه‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.
رسول کشت پور، شهردار منطقه ۲ نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ناحیه نوآوری شریف بستری برای توسعه اقتصاد ملی است، گفت: ناحیه نوآوری فرصتی ارزشمند برای هدایت ایده‌های خلاق و فعالان در حوزه فناوری و نوآوری برای ایجاد کسب و کار‌های نوین و توسعه اقتصاد ملی است.
شهردار منطقه ۲ از آمادگی مدیریت شهری برای حمایت از استار تاپ‌ها و فناوری‌های نوین گفت: معتقدیم در عصر کنونی برای توسعه اقتصادی و همچنین توسعه شهر، بهره مندی از فناوری نوین و ایده‌های استارتاپی مناسبت‌ترین راه حل است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید