loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و اینترنت اشیا : از طرح لینک نت (اینترنت اشیا) چه می‌دانید؟

از طرح لینک نت (اینترنت اشیا) چه می‌دانید؟

به گزارش بک پرس ، نخستین شبکه عمومی اینترنت اشیا با نشان (برند) ” لینک نت ‏” ‏با مشارکت مجموعه لینکپ و فناپ تلکام (ارائه دهنده زیرساخت مخابراتی) و شناسا (سرمایه گذار خطرپذیر ) آماده راه اندازی است. در همین راستا، مراسم امضای تفاهم نامه میان کنسرسیوم لینک نت و سازمان فناوری اطلاعات برای توسعه شبکه عمومی اینترنت اشیا برگزار شد.

رویای زندگی هوشمند

رحمان پور مدیرعامل لینکپ در این مراسم با اشاره به رویای سال 95 خود و همراهانش گفت: این ایده به تنهایی محقق نمی شد.  در این بین، شرکت های دیگری به ما پیوستند تا زندگی را هوشمندتر کنیم . ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت : امروزه کشوری قدرتمند است که شرکت های قدرتمند داشته باشد و ما باید امکان شکل گیری زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات را فراهم کنیم . امروزه اصلی ترین خواسته مردم بعد از بحران ها، آب و برق نیست بلکه برقراری ارتباط است. با استفاده از زیرساخت اینترنت اشیا، ماشین ها با هم صحبت می کنند و دنیای بهم متصل شکل می گیرد .

پیش بینی از اتصال 500 میلیون دیوایس

ساجدی مدیرعامل شناسا هم در این مراسم گفت : پیش بینی می شود با استفاده از اینترنت اشیا 500 میلیون دیوایس (وسیله ) بهم بپیوندد. وی افزود: برغم مشکلات، سیزده نقطه در لینک نت بهم پیوسته است و تا پایان سال انتظار می رود کل تهران را با این شبکه عمومی چه indoor و چه out door پوشش دهیم . فیضی مدیرعامل شرکت فناپ تلکام نیز در این مراسم با اشاره به نقش دولت ها و بخش خصوصی گفت : در دنیا زیرساخت ها رقابت نمی کنند بلکه در بخش خدمات رقابت صورت می گیرد. وی افزود : متاسفانه ما در کشور بیش از ده شبکه موازی داریم و تعداد دکل های متفاوت اپراتورها در تهران معادل سه برابر تعداد مورد نیاز است که این امر نشاندهنده آن است که هماهنگی و یکپارچگی بین این زیرساخت ها ، خود انرژی زیادی تلف می کند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید