loader image
صفحه اصلی > زندگی هوشمند و شهر هوشمند : عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED رونمایی شد

عینک هوشمند شیائومی با فناوری Micro LED رونمایی شد

شیائومی از عینک هوشمند خود که مجهز به فناوری Micro LED است، رونمایی کرد. صفحه‌ نمایش این عینک به ابعاد یک دانه‌ی برنج با روشنایی دو میلیون نیت، وزن ۵۱ گرمی است. این تصور شیائومی از عینکی است که احتمال دارد روزی جایگزین گوشی‌ هوشمند شود.

شیائومی ساعاتی پیش در یوتیوب محصولی که آن را «عینک هوشمند شیائومی» (Xiaomi Smart Glasses) خطاب می‌کند به نمایش گذاشت. بر اساس آنچه ورج می‌نویسد، فردی به نمایندگی شیائومی گفته است این شرکت قصد ندارد عینک هوشمند خود را به فروش بگذارد.

به گزارش بک‌پرس، یه نقل از زومیت، شرکت چینی مدل مفهومی عینک هوشمند خود را به حدی پرجزئیات نمایش داده است که به‌ نظر می‌رسد امکان تولید شدن آن وجود دارد؛ حداقل در آینده‌ای نامعلوم.

محصول جدید چینی‌ها می‌تواند نوتیفیکیشن‌ها را برای کاربر نمایش دهد، تماس‌ها را برقرار کند، در مسیریابی به وی کمک کرده و با دوربینی که دارد، عکس بگیرد،‌ صدا را به صورت بلادرنگ در مقابل چشمان کاربر ترجمه کند و از طریق دستیار هوشمند با کاربر تعامل برقرار کند. البته با توجه به اینکه عینک هوشمند شیائومی تنها یک محصول مفهومی است، تمام این قابلیت‌ها روی کاغذ توصیف شده‌اند.

عینک هوشمند شیائومی فرم فاکتور به‌نسبت متعارفی دارد؛ اما برخلاف عینک جدید استوریز که محصول مشترک فیسبوک و ری بن است، از صفحه‌نمایشی برای نمایش قابلیت‌های مبتنی‌ بر واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

شیائومی از حضور سیستم Micro LED تک‌رنگ در عینک هوشمند خود خبر می‌دهد. به ادعای شیائومی، این سیستم در مقایسه‌ با OLED، تراکم پیکسل بیشتر و طول عمر طولانی‌تری دارد و در همین حین از ساختار ساده‌تری بهره می‌برد. شیائومی می‌گوید Micro LED امکان تولید صفحه‌نمایش‌ جمع‌و‌جورتر را فراهم و ترکیب نمایشگرها را ساده‌تر می‌کند.

Micro LED نوعی فناوری خودتاب در صنعت نمایشگر است که به‌طور گسترده از آن به‌عنوان جایگزینی برای OLED یاد می‌شود. متأسفانه در حال حاضر استفاده از Micro LED هزینه‌ی زیادی روی دست شرکت‌ها می‌گذارد و به تبع آن، به تولید محصولاتی گران‌قیمت منتهی می‌شود. در حال حاضر شمار کمی از محصولات تجاری به صفحه‌نمایش Micro LED مجهز هستند.

شیائومی می‌گوید صفحه‌نمایشی که برای عینک هوشمند خود طراحی کرده تقریبا هم‌اندازه‌ی یک دانه‌ی برنج است و ابعادش به ۲٫۴ در ۲٫۰۲ میلی‌متر می‌رسد و به حداکثر روشنایی دو میلیون نیت دست پیدا می‌کند. این نور به هنگام رسیدن به چشم کاربر، آن‌قدر که فکر می‌کنید روشن نیست. روشنایی دو میلیون نیتی به این دلیل است که چشم کاربر بتواند صفحه‌نمایش را در زیر نور مستقیم آفتاب به‌وضوح مشاهده کند. در عینک شیائومی نور از داخل لنز موج‌بر عبور می‌کند و مسیرش تغییر می‌یابد. شیائومی می‌گوید این سیستم برای ناوبری، ترجمه‌ی زنده و حتی نوتیفیکیشن صفحه‌نمایش کاربرد دارد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید