loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > ساختمان هوشمند : فناوری‌های پیشرو سیستم ساختمان در Surf Coast

فناوری‌های پیشرو سیستم ساختمان در Surf Coast

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مناظر دیدنی و شرایط ایده‌آل برای موج‌سواری در Surf Coast ویکتوریای استرالیا گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.به گزارش BACpress، عملیات «Surf Coast Civic Building» در سال 2011 در شهر کوچک Torquay در دروازۀ Great Ocean Road آغاز شد. این بنا مرکزی مدرن برای ورزش، فرهنگ و ارتباطات اجتماعی است. کارفرمای پروژه، Surf Coast Shire Council،  حین اجرا اهمیت فراوانی برای حفاظت از محیط‌زیست و بهره‌وری انرژی قائل بود.

این اهمیت در اجرای فناوری‌های سیستم ساختمان که به شکلی کارآمد توسط KNX کنترل می‌شوند، مشاهده می‌شود. ادغام طیف وسیعی از کارکردها در یک سیستم مرکزی در استرالیا ایده‌ای نو و مبتکرانه است. این یکی از دلایلی بود که integrator سیستم Peter Garrett از شرکت mySmart CTI تصمیم گرفت از استاندارهای جهانی چندمنظوره‌ استفاده کند.

در این ساختمان می‌توان از طریق یک نمایشگر LCD 40 اینچی در سرسرای ساختمان نه تنها همۀ کارکردهای روشنایی و همچنین مصرف آب و انرژی را کنترل و بر آن‌ها نظارت کرد بلکه می‌توان میزان انرژی بدست آمده از باد و سیستم‌های photovoltaic متعلق به خود مجموعه را نیز در آن مشاهده کرد.

این پروژه خواست عمومی را برآورده می‌کند و بر سازگاری ساختمان با محیط‌زیست تأکید می‌کند. جایزۀ بین‌المللی برای آفریقا، آمریکا و استرالیا به این تأسیسات تحسین‌برانگیز KNX تعلق گرفت.

Surf Coast
Surf Coast واقع در استرالیا

بلوک‌های ساختمانی برای گواهینامۀ ساختمان سبز Surf Coast

mySmart CTI همۀ امکانات KNX را به منظور اجرای سیستم مؤثر کنترل روشنایی یکپارچه کرد. این امکانات شامل lighting sensors و dimmers که روشنایی اتاق را با استفادۀ بهینه از نور خورشید در حد یکنواختی نگه می‌دارند و presence detectors که چراغ‌ها را بر اساس تقاضا روشن می‌کنند است. floodlights زمین بازی بسته به ساعتی که از آن‌ها استفاده می‌شود بوسیلۀ brightness sensors روشن و خاموش می‌شوند. در نتیجه از burn times غیرضروری اجتناب می‌شود.

push button‌ها و controller‌های KNX نیز امکان انجام عملیات بصورت دستی را فراهم می‌کنند. سیستم‌های Ventilation و تک تک وسایل گرمایشی نیز، تا حدی دستی و تا حدی خودکار، توسط KNX کنترل می‌شوند.

برای دستیابی به بالاترین میزان بهره‌وری ممکن، سیستم‌های هیدرولیکی مثل پمپ‌های آب باران و پمپ‌های آب گرم خورشیدی تحت نظارت قرار می‌گیرند، نرخ‌های جریان اندازه‌گیری می‌شوند و دما توسط KNX کنترل می‌شود.

یکی از نکات برجستۀ این تأسیسات interface آن برای ارتباط با فناوری رسانه‌ای AMX است. با اتصال سیستم صوتی و تصویری به سیستم کنترل روشنایی KNX می‌توان هنگام برگزاری رویدادها از lightscene استفاده کرد. کاربران می‌توانند بوسیلۀ سیستم visualisation این scenes را بصورت اختصاصی ایجاد کنند.

یک نمایشگر LCD 42 اینچی در سرسرا در معرض دید عموم قرار گرفته که تولید و مصرف انرژی و تحلیل‌های مربوط به آن را نشان می‌دهد. مدیریت مرکزی بر اساس نرم‌افزار NETxAutomation Voyager است که امکان سرویس‌دهی از راه دور روی رایانه را فراهم می‌کند.

آخرین مورد که اهمیت آن از بقیه کمتر نیست این است که فناوری KNX به شکلی مؤثر ساختمان را کنترل می‌کند و سهم بسزایی در موفقیت آن در کسب گواهینامۀ ساختمان سبز 5 ستاره داشته‌ است. اعضای شرکت mySmart CTI به نقش خود در ایجاد این تأسیسات در کلاس جهانی افتخار می‌کنند.

Surf Coast Civic Building
Surf Coast یک ساختمان پیشرفته با کمک KNX

منافعی که با اجرای KNX در این پروژه بدست آمده است:

  • کنترل فناوری‌های ساختمان با توجه به بهره‌وری انرژی
  • یکپارچه‌سازی همۀ کارکردها برای مدیریت مرکزی
  • اندازه‌گیری هوشمند بار مصرف انرژی، مصرف آب و منابع انرژی تجدیدپذیر
  • نمایش تولید و مصرف انرژی در یک نمایشگر LCD 40 اینچی
  • نظارت و ارسال fault signals
  • دسترسی از راه دور برای سرویس و نگهداری

بهسازی‌های فنی:

  • ادغام کارکردهای مختلف برای مدیریت مرکزی
  • امکان استفاده از کنترل media برای ایجاد lightscenes
  • مجهزکردن فناوری امنیتی کارکردهای روشنایی را فعال می‌کند

شرکت‌های دخیل:

صاحب ساختمان: Surf Coast Shire Council، Torquay، استرالیا

Integrator سیستم KNX: Peter Garrett، mySmartCTI، North Ryde، استرالیا

حوزۀ کاربرد: ساختمان‌های عمومی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید