loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > ایمنی و امنیت و سیستم هوشمند و هوش مصنوعی : ردیابی افراد مبتلا به کووید ۱۹ با فناوری هوشمند تشخیص چهره

ردیابی افراد مبتلا به کووید ۱۹ با فناوری هوشمند تشخیص چهره

کره جنوبی به زودی یک پروژه پایلوت راه اندازی می‌کند تا با کمک هوش مصنوعی، فناوری هوشمند تشخیص چهره  و هزاران دوربین مدار بسته حرکات افراد مبتلا به کووید ۱۹ را ردیابی کند.

تشخیص افراد مبتلا به کووید ۱۹ با فناوری هوشمند تشخیص چهره در کره جنوبی

به گزارش بکپرس، به نقل از رؤیترز، این در حالی است که نگرانی‌هایی درباره نقض حریم خصوصی افراد وجود دارد.

این پروژه ملی در بوچئون اجرا می‌شود که یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای این کشور در حومه سئول است. قرار است پروژه از ماه ژانویه اجرایی شود.

این سیستم از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و فناوری هوشمند تشخیص چهره و شناسایی صورت استفاده می‌کند تا تصاویر جمع‌آوری شده از بیش از ۱۰ هزار و ۸۲۰ دوربین مدار بسته را تحلیل و حرکات فرد مبتلا و افراد نزدیک وی را ردیابی کند. علاوه بر آن استفاده از ماسک توسط این افراد نیز ردیابی می‌شود.

تشخیص چهره با هوش مصنوعی «کلیرویو» در آمریکا مجوز را دریافت کرد
در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید

دولت‌های سراسر جهان برای ریشه‌یابی موج ابتلاء به کووید ۱۹ دست به دامن فناوری‌های نوین شده‌اند و قدرت‌های قانونی خود را گسترش داده‌اند. چین، روسیه، هند، لهستان و ژاپن در کنار برخی ایالت‌های آمریکا فناوری هوشمند تشخیص چهره و شناسایی صورت را برای ردیابی بیماران کووید ۱۹ راه اندازی یا آزمایش کرده‌اند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید