loader image
صفحه اصلی > تکنولوژی هوشمند و جدیدترین مطالب و کشاورزی هوشمند : فناوری هوشمند کشاورزی در برداشت تابستانه چین

فناوری هوشمند کشاورزی در برداشت تابستانه چین

چین پیشرفت های سریعی در زمینه هایی مانند آموزش، زیرساخت ها، تولیدات با فناوری پیشرفته، انتشارات دانشگاهی، فناوری هوشمند کشاورزی ؛ثبت اختراعات، و برنامه های تجاری داشته است و اکنون در برخی زمینه ها و با برخی معیارها یک رهبر جهانی است.

همچنین چین فناوری هوشمند کشاورزی را برای برداشت تابستانی، کاشت و مدیریت مزرعه اتخاذ کرده است و از عملکرد بالا و برداشت بامحصول اطمینان می دهد.

فناوری هوشمند کشاورزی

تکنسین های کشاورزی ماهر در استان آنهویی در شرق چین از تلفن همراه برای کنترل مسیر ماشین های برداشت بدون سرنشین استفاده می کنند.

لی وی، مهندس فنی موسسه تحقیقات کشاورزی هوشمند ویچای لوول، گفت: “رانندگی بدون سرنشین در مقایسه با تراکتورهای سنتی، دقت و کارایی عملیات را افزایش می دهد و هزینه ها را کاهش می دهد. [این می تواند] به عملکرد همزمان 24 ساعته دست یابد.”

در یک مزرعه گندم در ویفانگ، شهری در استان شاندونگ در شرق چین، دو دستگاه برداشت گندم بدون سرنشین مجهز به نرم افزار اندازه گیری عملکرد به طور موثر کار می کنند.

مرکز فرماندهی کشاورزی از یک پلت فرم مدیریت هوشمند کشاورزی، سنجش از راه دور ماهواره‌ای، هواپیمای بدون سرنشین (UAV)، حسگرها و سایر فناوری‌ها برای نظارت بر رشد محصولات کشاورزی، رطوبت خاک و داده‌های هواشناسی استفاده می‌کند تا کشاورزان را در زمینه کشاورزی تابستانی با داده‌های دقیق راهنمایی کند.


انرژی های تجدیدپذیر با کمک فناوری هوشمند انقلاب میکند را با ما بخوانید


ژو گفت: “گندم اواخر سال گذشته کاشته شد. با این حال، با هدایت داده های بزرگ پلت فرم مدیریت هوشمند کشاورزی، مدیریت مزرعه گندم به خوبی انجام شده است. برداشت کلی گندم در سال جاری حدود 9000 کیلوگرم در هکتار است.” لانگ، یک کشاورز در ویفانگ.

امسال بیش از 650000 کمباین در برداشت گندم قرار گرفتند که بیش از 130000 دستگاه با سیستم ناوبری ماهواره ای Beidou چین بود که 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

چین به نوآوران فناوری یک بازار داخلی عظیم ارائه می دهد. دولت چین اختیار شکل‌دهی به سیاست‌های صنعتی و ایجاد زیرساخت‌ها را دارد. جهانی شدن از طریق انتقال و سرریز فناوری به نفع چین بوده و خواهد بود

منبع : news.cgtn

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید