loader image
صفحه اصلی > خبرهای کوتاه : فورتنایت پس از چهارسال به آیفون بازمیگردد

فورتنایت پس از چهارسال به آیفون بازمیگردد

فورتنایت چیست؟

فورتنایت یک بازی در سبک بتل رویال است؛ در هر مسابقه فورتنایت 100 بازیکن در یک جزیره کوچک به رقابت می‌پردازند. آنها در ابتدا فقط یک سلاح سرد شبیه تبر یا کلنگ در اختیار دارند و باید گوشه و کنار محیط‌های بازی را بگردند تا سلاح‌های جدید، نارنجک و آیتم‌های دیگر را که برای نجات خودشان یا از بین بردن سایر بازیکن‌ها استفاده می‌شوند، پیدا کنند.

فورتنایت به آیفون بازمی گردد:

بازی ویدیویی محبوب فورتنایت پس از چهار سال غیبت به آیفون‌های اتحادیه اروپا بازخواهد گشت. این اتفاق در پی تصویب قانون جدید بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) رخ می‌دهد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا فروشگاه‌های برنامه جایگزین خود را بر روی دستگاه‌های اپل راه‌اندازی کنند.

در حال حاضر، هر کسی که آیفون دارد فقط می‌تواند برنامه‌ها را از اپ استور خود اپل دانلود کند. اما اپل باید به مشتریان خود اجازه دهد تا از ماه مارس به فروشگاه‌های برنامه جایگزین در دستگاه‌های iOS خریداری شده در اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشند.

اپل همیشه تاکید کرده است که قوانینش از امنیت کاربران محافظت می‌کند. اما این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بازنگری در سیاست‌های خود برای سازگاری با DMA است.

اپیک گیمز، توسعه‌دهنده فورتنایت، از این تصمیم اپل استقبال کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «این یک پیروزی برای رقابت و مصرف‌کنندگان است.»

چالش ها:

بازگشت فورتنایت به آیفون‌ها خبر خوبی برای کاربران این بازی محبوب است. اما این اتفاق همچنین می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر بازار برنامه‌های iOS داشته باشد. با امکان دسترسی به فروشگاه‌های برنامه جایگزین، توسعه‌دهندگان دیگر مجبور نیستند از اپ استور اپل استفاده کنند و می‌توانند کارمزد کمتری را به این شرکت پرداخت کنند. این امر می‌تواند به رقابت بیشتر در بازار برنامه‌های iOS منجر شود و قیمت‌ها را برای کاربران کاهش دهد.

برچسب ها :

adminbacpress

دیدگاهتان را بنویسید