loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و خبرهای کوتاه : فیس بوک نام شرکت خود را به متا تغییر داد.

فیس بوک نام شرکت خود را به متا تغییر داد.

فیس بوک نام شرکت خود را به متا تغییر داد، زیرا تمرکز خود را به “متاورس” تغییر می‌دهد و با بررسی گسترده آسیب های دنیای واقعی از پلتفرم های مختلف خود پس از افشای صدها سند داخلی توسط یک افشاگر مواجه می‌شود.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار این شرکت، روز پنجشنبه گفت که فیسبوک تغییر نام پیدا کرده است ، آنها نام  Meta را جایگزین فیسبک خواهند کرد و عملاً خدمات همنام فیس بوک را به جای برند فراگیر، به تنها یکی از زیرمجموعه های این شرکت، در کنار اینستاگرام و واتس اپ تبدیل می کند.

شرکتی که قبلاً با نام فیسبوک شناخته می شد همچنین در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که قصد دارد معاملات خود را تحت عنوان سهام “MVRS” از اول دسامبر آغاز کند.

فیس‌بوک تغییر نام خود به متا را تأیید کرده و هدف از این تحول را تمرکز بر راه اندازی متاورس دانسته که یک جهان مشترک مجازی است که جایگزین محبوبیت اینترنت سیار خواهد شد.

به گزارش بک پرس، به نقل از رویترز، به نظر می‌رسد فیس‌بوک قصد دارد با این تغییر اعتبار و آبروی از دست رفته خود را مجدداً به دست آورد.

این شبکه اجتماعی در ماه‌های اخیر با انتقادهای گسترده نمایندگان کنگره، سناتورها و رگولاتورهای آمریکا و کشورهای دیگر مواجه بوده که می‌گویند فیس‌بوک از قدرت و تسلط خود بر دنیای فناوری سو استفاده کرده و به دنبال کنار زدن رقبا، تحمیل سیاست‌های خود به دیگر شرکت‌ها و سوءاستفاده از داده‌های خصوصی کاربران برای کسب درآمد بیشتر است.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک در جریان برگزاری کنفرانس واقعیت مجازی و افزوده این شرکت گفت: نام گذاری جدید نشانگر سرمایه گذاری ما بر روی متاورس است و البته شبکه اجتماعی ما کماکان فیس‌بوک نامیده خواهد شد.

متاورس اصطلاحی است که سه دهه پیش در رمانی به نام «سقوط برفی» در مورد یک ویران شهر آخرالزمانی ابداع شد و اکنون در سیلیکون ولی توجه زیادی به خود جلب کرده است. متاورس به طور گسترده به ایده ایجاد یک قلمرو مجازی مشترک اشاره دارد که می‌تواند توسط افراد با استفاده از دستگاه‌های مختلف قابل دسترسی باشد.

زاکربرگ که به طور گسترده بر روی واقعیت افزوده و مجازی سرمایه گذاری کرده می‌گوید این تغییر باعث خواهد شد که فناوری‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف تحت یک عنوان تجاری جدید مورد استفاده قرار بگیرند و البته این به معنای تغییر ساختار این شرکت نیست.

زاکربرگ که می‌گوید عاشق مطالعه کلاسیک در مدرسه است، گفت که این نام از کلمه یونانی meta الهام گرفته شده است که به معنای “فراتر از آن” است. برای من، این نماد این است که همیشه چیزهای بیشتری برای ساختن وجود دارد.”

این شرکت همچنین تابلوی شرکتی خود را که تصویری از “شست رو به بالا” را در خارج از دفتر مرکزی خود در کالیفرنیا نشان می داد، با لوگوی جدید خود جایگزین کرد: یک علامت بی نهایت آبی.

فیس بوک هیچ تغییر اجرایی را در روز پنجشنبه اعلام نکرد. اما در صفحه شخصی زاکربرگ در فیس بوک، عنوان شغلی او به «موسس و مدیر عامل متا» تغییر یافت.
وقتی The Verge از وی پرسید که آیا در 5 سال آینده مدیرعامل فیس بوک خواهد ماند، او گفت: “احتمالا. تاریخ خاصی ندارم که می خواهم این کار را برای چه مدت انجام دهم. حدس می زنم آنچه می توانم بگویم این است که من هستم. در مورد فصل بعدی کاری که انجام می دهیم بسیار هیجان زده هستم.”

تغییر نام فیسبوک

زاکربرگ رویداد بزرگ محصول را با ارائه یک سری مفاهیم جدید اجتماعی، بازی و محل کار برای متاورس آغاز کرد – و با اذعان به اپتیک تمرکز بر چنین محصولاتی در میان بررسی مجدد شرکت.
زاکربرگ گفت: “من می‌دانم که برخی از مردم خواهند گفت که اکنون زمانی برای تمرکز بر آینده نیست، و من می‌خواهم اذعان کنم که مسائل مهمی برای کار در زمان حال وجود دارد. همیشه وجود خواهد داشت.” بنابراین برای بسیاری از مردم، من فقط مطمئن نیستم که زمان خوبی برای تمرکز بر آینده وجود داشته باشد.
زاکربرگ افزود: “ما برای چیزی که می سازیم زندگی می کنیم.” و در حالی که اشتباه می کنیم، همچنان به یادگیری و ساختن و حرکت رو به جلو ادامه می دهیم.”
فیس بوک مجموعه ای از ویدیوهای مفهومی را نشان داد که دیدگاه خود را برای متاورس برجسته می کرد، مانند ارسال یک تصویر هولوگرافیک از خود به یک کنسرت با دوستی که در زندگی واقعی شرکت می کند، نشستن در اطراف میزهای جلسه مجازی با همکاران از راه دور یا انجام بازی های همه جانبه با دوستان.


موتور پرنده هاوربایک ژاپنی سال آینده به بازار می آید؛

در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

فیسبوک اخیراً اعلام کرده است که 10000 نفر را در اروپا برای ساخت این مفهوم استخدام خواهد کرد. زاکربرگ همچنین اعلام کرد که تماس مسنجر با قابلیت VR اضافه خواهد شد، همچنین قصد دارد یک بازار مجازی راه اندازی کند که در آن توسعه دهندگان می توانند کالاهای مجازی را بفروشند و یک صفحه اصلی جدید در Oculus Quest برای اجتماعی تر کردن چت و بازی در دنیای مجازی.
او گفت: «دستگاه های شما دیگر کانون توجه شما نخواهند بود. ما شروع به دیدن تعداد زیادی از این فناوری‌ها در پنج یا 10 سال آینده کرده‌ایم. بسیاری از این فناوری‌ها به جریان اصلی تبدیل می‌شوند و بسیاری از ما جهان‌هایی را خلق کرده و در آن ساکن خواهیم شد که به همان اندازه دقیق و متقاعدکننده هستند. این یکی، به صورت روزانه.”

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید