loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > تازه‌ترین مطالب بک‌پرس و سیستم هوشمند و شبکه و زیرساخت : قطعه زمین دیجیتالی در متاورس با قیمت ۲.۴۳ میلیون دلار فروخته شد

قطعه زمین دیجیتالی در متاورس با قیمت ۲.۴۳ میلیون دلار فروخته شد

یک قطعه زمین دیجیتالی در متاورس ، در محیط آنلاین و مجازی دی سنترالند (Decentraland) به ارزش ۲.۴۳ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته شد که قرار است در آینده از این زمین به عنوان یک مرکز خرید مجازی استفاده شود.

زمین دیجیتالی در متاورس ، فروخته شد!

نکته جالب دیگری که می‌توان درباره این زمین دیجیتالی در متاورس فروخته شده به آن  اشاره کرد، این است که قیمت این زمین کمی بیشتر از قیمت متوسط خانه در منهتن است. همچنین در مقایسه با برخی مناطق دیگر از ایالات متحده و خانه‌های سانفرانسیسکو، این زمین دیجیتال که در دسنترالند فروخته شده، ارزش بسیار بیشتری دارد.

اپل تا ۱۰ سال آینده هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون می‌کند
در رسانه تخصصی هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید.

به گزارش بک‌پرس، به گفته سخنگوی پلتفرم بازی آنلاین واقعیت مجازی دسنترالند و بیانیه منتشر شده توسط Tokens.com، گروه متاورس (Metaverse Group) یکی از زیرمجموعه‌های Tokens.com خرید این زمین دیجیتال را به ارزش ۶۱۸ هزار رمزارز مانا یا حدود ۲.۴۳ میلیون دلار انجام داده است. مانا ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Decentraland محسوب می‌شود که کاربران با استفاده از آن می‌توانند دارایی‌های این فضای دیجیتال را خرید و فروش کنند.

مطالب مرتبط:متاورس چیست ؟ “زندگی در دنیای دیجیتال”

Tokens.com   با انجام این سرمایه‌گذاری بزرگ، مالک ۱۱۶ زمین مجازی با مساحت حدودی ۵۶۵ متر (کمی بزرگتر از یک زمین بسکتبال) شد. Tokens.com   در بیانیه ی خود عنوان کرد که این زمین «در بطن منطقه مد دسنترالند» واقع شده و قرار است به منظور گسترش صنعت در حال رشد مد دیجیتال از آن استفاده شود.

به عبارت دیگر، این قطعه زمین دیجیتالی در متاورس به یک مرکز خرید دیجیتال تبدیل خواهد شد که به دلیل رشد تجارت الکترونیک حاصل شده از شیوع ویروس کرونا، در آینده موارد استفاده بسیار زیادی خواهند شد. در همین حال برندهای بزرگی مانند گوچی و لویی ویتون در ماه‌های اخیر کالاهای خود را به شیوه NFT عرضه کرده‌اند که در این مراکز خرید دیجیتال می‌توان آن‌ها را به فروش رساند.

از زمانی که فیسبوک نام شرکت خود را  به متا تغییر داد، علاقه اکثر شرکت‌ها به متاروس نیز به شدت افزایش پیدا کرد. انتظار می‌رود در آینده شرکت‌های بیشتری به خرید زمین‌های مجازی روی آورند و این املاک دیجیتال با قیمت‌های بسیار زیادی فروخته شوند. از طرفی دیگر توکن‌های رمزگذاری شده مرتبط به متاورس اخیرا افزایش پیدا کرده‌اند و مانا در هفته گذشته تقریبا ۶۰ درصد رشد داشته است.

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید