loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > جدیدترین مطالب و فناوری هوشمند و متاورس : راهكارهاى تازه متا برای كسب درآمد در متاورس

راهكارهاى تازه متا برای كسب درآمد در متاورس

به گزارش بك پرس، به نقل از خبرگزاری رويترز، شركت متا شروع به ايجاد راهی برای كسب درآمد در متاورس از طريق فروش دارایی‌های دیجیتال و تجربیات خود در پلتفرم واقعیت مجازی Horizon Worlds ایجاد کرده‌است.

امکان كسب درآمد در متاورس  :

پلتفرم Horizon Worlds در دسترس هدست‌های Quest VR قرار دارد و  براى کاربران موبایل هم منتشر خواهد ‌شد.  Horizon Worlds شرکت متا، یک پلتفرم اجتماعی واقعیت مجازی است و Horizon Venues با تمركز بر رویدادهای مجازی، تکرارهای اولیه فضاهای متاورس‌ مانند است. هم اکنون، ‏Horizon Worlds بعد از چند ماه از عمر آن، به 300000 کاربر در ماه رسیده است و اعلام كرده است 1000 جهان در متاورس ایجاد شده‌اند.

البته باید در نظر داشت که هرچیزی هم در اين پلتفرم مجاز نیست. سازندگان باید از مقررات رفتاری شرکت VR پیروی کنند و محتوایی که در Horizon Worlds ممنوع است را منتشر نکنند. در صورتی که سازندگان قوانین را رعایت نکنند،‌ از برنامه حذف خواهند شد.

کسب درآمد در متاورسسیستم كسب درآمد در متاورس  شرکت متا اینگونه است که ؛ 25% از درصد از آنچه بعد از اعمال هزینه‌ی پلتفرم باقی می‌ماند کاهش می‌يابد كه بستگی به پلتفرم مربوطه دارد و متا 25% از 70%ای که باقی مانده‌است را پس از دریافت هزینه‌ی پلفتفرم، دریافت خواهد کرد. برای مثال اگر آیتمی با قیمت 1 دلار فروخته شود، کارمزد پلتفرم 0.30 دلار می‌شود و سپس کارمزد پلتفرم Horizon برابر 0.17 دلار خواهد بود. در نهایت 0.53 دلار به سازنده می‌رسد، البته مالیات هم از آن کم خواهد شد.

‏Meaghan Fitzgerald ، مدیر بازاریابی محصول Horizon، گفت:

“چه در مورد بخشی VIP از دنیای مجازی باشد و چه در مورد آیتم‌های مجازی همانند جواهرات و یا توپ بسکتبالی خاص ،سازندگان قادر خواهند بود تا هرچیزی را بفروشند و کسب درآمد در متاورس داشته باشند. در ایالات متحده، شرکت‌کنندگان می‌توانند از صندوق 10 میلیون دلاری که اخیراََ متا جهت پاداش به سازندگانی که دارای جذاب‌ترین جهان‌ها هستند را راه‌اندازی کرده است تا از آن کسب درآمد کنند.”

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در گفت‌وگو با کاربران اولیه که در داخل Horizon Worlds با استفاده از آواتار انجام‌شد، گفت: “ما می‌خواهیم هزاران جهان شگفت‌انگیز وجود داشته‌باشد و برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید سازندگان و پدیدآورندگان فراوانی وجود داشته باشند که بتوانند از خود حمایت کنند و این مهم را به کار خود و روشی كسب درآمد در متاورس ، تبدیل کنند.”

‏Vivek Sharma، معاون متا در Horizon، نیز اظهار‌داشت که این شرکت تصور می‌کند این نرخ، در بازار نرخی رقابتی است و سایر پلتفرم‌ها نیز باید بتوانند سهم خود را داشته باشند. علاوه‌بر این موضوع، متا در حال اجرای برنامه‌‌‌ای پاداش برای تشویق سازندگان به ساختن دنیای خود است و یک صندوق 10 میلیون دلاری ایجاد کرده تا به سازندگانی که جذاب‌ترین دنیاها و فضاها را ساخته‌اند، پاداش بدهد.


بازی در متاورس ؛ هر آنچه باید بدانید در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک پرس بخوانید.”

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید