loader image

حس لامسه در متاورس با دستکش لمسی هوشمند

به گزارش بك پرس، به نقل از نيواطلس، شرکت متا در حال کار بر روی آوردن حس لمس به جهان Metaverse با استفاده از دستکش لمسی هوشمند است.

در حدود هفت سال گذشته، شان کلر، با ايجاد تیمی در پلتفرم توسعه Reality Labs در شرکت متا، بر روی ساخت یک جفت دستکش لمسی هوشمند نرم و سبک کار کند که بتواند به طور واقعی حس لمس را در دنیای مجازی تقلید کند.

کلر مى گويد:  “ما در حال یاد گرفتن اين موضوع هستيم که مردم چگونه احساسات لامسه را درک می کنند و  در حال کشف چگونگی تناسب با انواع شکل ها و اندازه های دست انسان هستیم.


در رسانه تخصصی شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بک‌پرس بخوانید : استفاده از هوش مصنوعى در داده‌های شهری


 دستکش لمسی هوشمند

 

استفاده از دسته ای از موتورهای حجیم و سیم کشی به دستکش های  لمسی هوشمند نه تنها وزن قابل توجهی به هر دستکش اضافه می کند، بلکه باعث توليد مقادیر ناراحت کننده گرما نیز می شود.

سیستم Reality Labs از تعدادی پد در داخل انگشتان استفاده می کند که با هوا باد می شوند تا روی پوست کاربر فشار وارد کنند.  میزان فشار وارد شده به دست فرد، بسته به جسم مجازی که لمس می‌شود و نحوه کار با آن متفاوت است.

کنترل دقیق محرک‌ها پرژه‌ای دیگر از شرکت متا :

اين تیم مشغول طراحی یک پردازنده میکروسیال پرسرعت جدید برای کنترل دقیق محرک‌ها و ایجاد سریع‌تر و طبیعی‌تر است و به جای استفاده از محرک های مکانیکی حجیم، در حال توسعه محرک های کوچک پنوماتیک و الکترواکتیو برای دستکش لمسی VR/AR خود هستند.

هر سیستم رایانه‌ای که نمایش را اجرا می‌کند باید تماس با اشیاء را ثبت کند و به كاربر نوعی احساس واقعی بدهد.

بخش دیگری از اين پروژه در شرکت متا بر روی توسعه مواد سبک وزن، انعطاف پذیر و راحت و پلیمرهای سفارشی ارزان قیمت هستند که می توانند به الیافی با خاصیت رسانایی، خازنی و حسگر تبدیل شوند. اين تيم پیشرفت زیادی داشته است اما هنوز کارهای زیادی برای ايجاد یک تجربه لمسی باورپذیر و ارائه آن به مصرف‌کنندگان، بايد صورت بگيرد.


بیشتر بخوانید : هیاهوی تکنولوژی اینترنت اشیا در زندگانی بشر


کلر گفت:”زمانی که پروژه دستکش لمسی هوشمند  را شروع کردیم، از خود پرسیدیم که آیا می‌توانیم یک دستگاه مصرف‌کننده با تولید انبوه و مقرون به صرفه بسازیم که به مردم اجازه می‌دهد هر رابط ملموسی را در هر مکانی تجربه کنند.  ما نمی‌توانستیم این کار را بدون اختراع مواد جدید، حسگرها و محرک‌های جدید، روش‌های جدید یکپارچه‌سازی و سیستم‌ها، الگوریتم‌های رندر جدید، موتورهای فیزیک جدید  انجام دهیم.”

تریستان تروتنا، مدیر مهندسی سخت افزار این تیم، افزود: “ما با ساخت اين دستکش لمسی هوشمند ، پیشرفت‌هایی نيز در زمينه ى سوئیچینگ و کنترل سیال به دست می‌آوریم كه در صنعت پزشکی و بیوشیمی میکروسیال موثر هستند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید