loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > حمل ‌و ‌نقل هوشمند : محصولات WAYV دوچرخه سواری را ایمن تر میکند

محصولات WAYV دوچرخه سواری را ایمن تر میکند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]استارت‌آپ واقع در لندن، WAYV، این آرزوی جاه‌طلبانه را دارد که با عرضه یک چراغ پوشیدنی هوشمند دوچرخه‌سواری ، که به صورت رابط سازگارکننده کلاه ایمنی و یراق عمل می‌کند، ایمنی راه‌ها را بهبود ببخشد۱.به گزارش BACpress، این مجموعه محصولات WAYV با این هدف طراحی شده‌اند که باقی کاربران راه (رانندگان خودروها) کمک کنند تا در نور کم بتوانند دوچرخه‌سوارها و این طرف و آن طرف پیچیدنها و جابجا شدنهاشان را ببینند. دوچرخه‌سوارها در نور کم بیشترین آسیب‌پذیری را دارند.  در شب به زحمت می‌توان علامتهایی که دوچرخه‌سوار با دستش می‌دهد را دید، ضمن اینکه این علامت‌دادنها معمولا خیلی کوتاه هستند چرا که دوچرخه‌سوار نمی تواند بیش از چند ثانیه دستش را از فرمان بردارد. در این پروژه با یک امکان ویژه نوآورانه برای علامت‌دهی، مستقیما به این مساله ایمنی رسیدگی شده است.

محصولات WAYV
محصولات WAYV

محصولات WAYV حافظ جان دوچرخه سوارها

۲WAYV یک مجموعه محصولات خلق کرده است، منجمله یک یراق که دوچرخه‌سوار می‌تواند بپوشدش یا به کوله‌پشتی‌اش وصلش کند. در این یراق بیش از ۲۰۰ چراغ LED وجود دارد که تنگ هم جا گرفته‌اند و باعث می‌شوند که دوچرخه‌سوار به خوبی دیده شود. علامت‌دهنده‌های** جلو و عقب به دوچرخه‌سوار امکان می‌دهند که دوچرخه را بهتر مهار کند چون این علامت‌دهنده‌ها به خودروها و عابرین نشان می‌دهند که دوچرخه قرار است به کجا بپیچد یا جابجا شود و دیگر نیازی نیست که دوچرخه‌سوار دستش را از فرمان بردارد. طراحی ‘X’ tail چراغ باعث می‌شود که دوچرخه‌سوار در تمام شرایط آب و هوایی بیشترین رویت‌پذیری را داشته باشد.

محصولات WAYV
محصولات WAYV

در رابط سازگارکننده کلاه ایمنی WAYV ، یک علامت‌دهنده چشمک‌زن در هر دو طرف چراغ ‘X’ tail با نور قرمز روشن جای دارد. رابطه سازگارکننده را می‌توان تقریبا به هر کلاه ایمنی بادخورداری متصل کرد و نیازی به خرید کلاه خاصی نیست. روی میله فرمان دوچرخه یک کنترل از راه دور بی‌سیم برای فعال‌سازی علامت‌دهنده‌های کلاه و یراق نصب شده است که برای کار با آن کافی است که اهرمش را به بالا یا پایین حرکت دهیم.

امکان اتصال محصولات WAYV به گوشی هوشمند

یک اپ ساده گوشی هوشمند نیز ضمیمه این محصولات است که کیفیت تجربه کاربر را ارتقاء‌ می‌بخشد. این اپ در مورد شارژ باطری‌ها اعلانهایی می‌دهد و به دوچرخه‌سوار امکان می‌دهد که الگوهای روشنایی چراغ‌ها را دلخواه‌گردانی کند (اینکه چشمک‌زن باشند یا ثابت). WAYV که دو سال گذشته را مشغول ساخت و توسعه این دستگاه بوده است حال قصد دارد که در ۱۱ مارس ۲۰۱۹ کارزاری را در Kickstarter برای جذب کمک‌های مالی مردمی به راه اندازد.

محصولات WAYV
امکان اتصال به موبایل

امیت ترهان، موسس استارت‌آپ می‌گوید: «در یک تصمیم تاکتیکی، چراغهای LED را روی یراق نصب کردیم تا برای همه موقعیتهای سواری، و همچنین برای علامت‌دهنده‌های گردش به راست و چپ، بیشترین رویت‌پذیری را داشته باشیم. هیچکدام از چراغهای کنونی در دوچرخه‌ها چنین کارکردی را برآورده نمی‌کنند. می‌شود آن را با یا بدون کوله‌پشتی استفاده کرد چون موقع طراحی این دستگاه آدمهایی را مدنظر داشتیم که هر روز با دوچرخه به سر کار می‌روند و برمی‌گردند. قابلیتهای علامت‌دهی آن هم باعث می‌شود که مشاهده اینکه به کجا می‌خواهید بپیچید برای دیگران خیلی آسانتر شود. هدفمان از خلق این محصول این بوده که نه فقط به دوچرخه‌سوارها که به همه کاربران راه کمکی کرده باشیم».

محصولات WAYV
محصولات WAYV

پانویس:

۱.برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه کنید.

۲. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ult_ihover][/ult_ihover][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها :

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید