loader image
صفحه اصلی > فناوری هوشمند و هوش مصنوعی : محققان موسسه ام‌آی‌تی نوعی پارچه هوشمند با قابلیت تشخیص حرکات کاربر ساخته اند

محققان موسسه ام‌آی‌تی نوعی پارچه هوشمند با قابلیت تشخیص حرکات کاربر ساخته اند

محققان موسسه امنیتی نوعی با قابلیت تشخیص حرکات کاربر ساخته اند محققان موسسه امنیتی نوعی پارچه هوشمند با قابلیت تشخیص حرکات کاربر ساخته اند

محققان موسسه فناوری ام‌آی‌تی نوعی پارچه هوشمند تولید کرده‌اند که می‌تواند حرکات کاربر را تشخیص داده و با توجه به آن واکنش نشان دهد.

پارچه هوشمند

به گزارش بک پرس، تطبیق فناوری‌های جدید عصر اطلاعات با صنعت نساجی تاکنون با موفقیت های بسیاری همراه بوده است. در همین راستا محققان موسسه فناوری ماساچوست و برخی دیگر از پژوهشگران سوئدی به دنبالساخت یک پارچه هوشمند با قابلیت تشخیص حرکات کاربر هستند.

پارچه رباتیک اومنی فایبر شامل یک کانال مرکزی توخالی برای عبور یک واسطه سیال است. هوای فشرده در این الیاف باعث ایجاد کشش و یا خم شدن میشود. بدین ترتیب این پارچه شبیه به یک ماهیچه مصنوعی عمل کرده و در لحظه بازخورد لمسی ارائه می دهد. البته ایده ساخت پارچه شبیه به ماهیچه‌های مصنوعی پیش از این نیز وجود داشته است. مزیت اصلی اومنی فایبر عدم نیاز به گرما برای تغییر شکل است. بدین ترتیب کاربرد آن افزایش خواهد داشت. علاوه بر آن گرم شدن پوست نیز به یک چالش تبدیل نخواهد شد.

از دیگر فواید ساخت پارچه هوشمند قیمت نسبتا ارزان با مواد ساده و بدون فرآیند بافت ظریف است. گروه آزمایشگاه علوم رایانه و هوش مصنوعی MIT (CSAIL) می گوید لباس های آنها می تواند برای تمرینات ورزشی و توانبخشی و کنترل الگوی تنفس طبیعیمورد استفاده قرار گیرد. با اجازه بیماران ، آنها حتی می توانند به طور غیرفعال به نظارت بر سلامت ساکنان در مراکز مراقبت های کمکی کمک کنند و تعیین کنند که به عنوان مثال ، فردی افتاده یا بیهوش است.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید