loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار و تازه‌ترین مطالب بک‌پرس : مدیران فیسبوک نمونه اولیه هدست واقعیت مجازی شرکت را به نمایش گذاشتند

مدیران فیسبوک نمونه اولیه هدست واقعیت مجازی شرکت را به نمایش گذاشتند

یک سال پس از عرضه هدست واقعيت مجازى Oculus Quest2 و چند هفته قبل از برگزاری کنفرانس واقعیت مجازی فیسبوک، «مارک زاکربرگ» مدیرعامل و «اندرو بوسورث» مدیر ارشد فناوری فیسبوک، نمونه اولیه هدست‌های واقعیت افزوده این شرکت را در شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشتند.

به گزارش بك‌پرس، هر دو مدیر فیسبوک تصاویری از خود منتشر كردند كه در حال استفاده از نمونه اولیه هدست واقعيت مجازى این شرکت هستند. در حالی که هدست‌ها ممكن است به هیچ عنوان ارتباطی با محصول نهایی نداشته باشد، اما می‌تواند اولین نگاه رسمی به محصول واقعیت مجازی آینده فیسبوک ارائه کند.

هدست زاکربرگ در این تصاویر شبیه به هدست واقعيت مجازى  Oculus این شرکت است و به گفته او از وضوح سطح نمایشگرهای رتینا اپل بهره می‌برند. هدست مورد استفاده توسط بوسورث طراحی جذاب‌تری دارد و شباهت زیادی با نقاشی‌ها و توضیحات ارائه شده از هدست واقعیت مجازی اپل دارد. به جز نظر مبهم زاکربرگ درباره این هدست، اساسا هیچ جزئیات بیشتری در مورد توانایی آن‌ها وجود ندارد.

کنفرانس کانکت فیسبوک در تاریخ ۶ آبان ماه برگزار می‌شود و هنوز به طور قطعی مشخص نشده که هدست واقعيت مجازى آینده این شرکت در جریان این رویداد معرفی خواهد شد. زاکربرگ پیش از این درباره ایده‌هایی برای هدست آینده Oculus Quest Pro صحبت کرده بود و به عقیده او این دستگاه می‌تواند سنسورهای بیشتر و وضوح بالاتری داشته باشد.

هدست واقعيت مجازى

همچنین به نظر می‌رسد که بوسورث و زاکربرگ با انتشار این تصاویر به مفهوم متاورس اشاره دارند که به گفته شرکت فیسبوک یک دنیای مجازی است و می‌تواند نسخه بعدی اینترنت باشد.

در نهایت باید دید هدست واقعیت مجازی فیسبوک با چه مشخصات و ویژگی‌هایی معرفی خواهد شد. این شرکت ماه گذشته از با همکاری ری-بن از عینک هوشمند Ray-Ban Stories رونمایی کرده بود که مقامات حفاظت از اطلاعات ايتاليا و رگولاتور حريم خصوصى ايرلند نگرانى هاى خود از اين دستگاه برای حفظ حریم خصوصی کاربران را اعلام کرده بودند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید