loader image
صفحه اصلی > اخبار بک‌پرس و شهروند هوشمند : موتور جستجوی ایرانی را بشناسید : گوگل ایرانی

موتور جستجوی ایرانی را بشناسید : گوگل ایرانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

یکی از مشکلاتی در روزهای قطعی اینترنت جهانی و اتصال به شبکه ملی اطلاعات به‌وجود می‌آید، کمبود دسترسی به موتور جستجوی ایرانی و نبود مشابه‌ای متور جستجویی مانند گوگل ایرانی یکی از معضلات کاربران ایرانی در شبکه ملی اطلاعات به‌حساب می‌آید و معمولا باعث دردسر جدی می‌شود. ما در این نوشتار موتور جستجوی ایرانی را معرفی کرده‌ایم و به آن‌ها لینک داده‌ایم تا در صورتی که به این مشکل گرفتار شدید بتوانید از این لینک‌ها استفاده کنید.

گوگل ایرانی یا موتور جستجو به سبک ایرانی

موتورهای جستجوی ایرانی معمولا چند ایراد اصلی دارند که شما را در اولین مواجه آزار خواهد داد. مشکلاتی که عموما به‌خاطر عادات روزمره به google به‌وجود آمده است و به راحتی استفاده از این ابر موتور جستجوی جهانی باز می‌گردد. اولین مشکل فضای ساده و راحت گوگل و خدمات بی‌شمار آن است که موتورهای جستجوی ایرانی فاقد آن هستند. دومین مشکل به الگوریتم‌های داخلی این موتورها بازمی‌گردد. موتور جستجوی ایرانی فاقد الگوریتم‌های پیشرفته برای جستجو هستند و معمولا یافته‌های‌شان بر اساس ساختارهای و فاکتورهای ساده‌ای است که برای کاربر عادت کرده به google خیلی معنادار نیست. از این رو معمولا میان دو نتیجه مشابه در یک موتور جستجوی ایرانی تفاوت وجود دارد و این شما را حسابی گیج خواهد کرد.

مسئله دیگر دسترسی ابتدایی و ساده به گوگل با کمک browser های فایر فاکس یا اینترنت اکسپلورر برای گوگل قابل دستیابی است. اما این امر برای موتور جستجوی ایرانی قابل اجرا نیست.

قوانین سئو در موتور جستجوی ایرانی صادق نیست

به‌طور ساده قوانین سئو در موتور جستجوی ایرانی صادق نیست و احتمالا مهم‌ترین فاکتور سئو در این موتورها موضوع قدمت سایت و مدت زمانی است که تاسیس شده است. فارغ از این‌که چه میزان این سایت به ساختارهای مورد نیاز و فعالیت در فضای مجازی پایبند است. البته به‌طور به نطر می‌رسد مراکز آموزشی مانند دانشگاه‌ها و مراکز دولتی در موتورهای جستجوی ایرانی دارای اولویت و تقدم نسبت به باقی یافته‌های دیگر باشند.

یکی از مشکلات دیگر کمبود امکانات تخصصی جستجو برای این موتورهاست. البته در این مورد موتور جستجوی ایرانی پارسی جو نسبت به موتور جستجوی ایرانی یوز به مراتب بهتر است و تنظیمات مناسب‌تر و البته یافته‌های بیش‌تری در اختیارتان قرار می‌دهد. اما همچنان از مشکل قوانین سئو نامشخص رنج می‌برد.

موتور جستجوی ایرانی

موتور جستجوی ایرانی (جویشگر ایرانی):

1. پارسی جو

2. یوز

3.گوگلر

4.سلام

5.جس جو

6. گیلگیل

7. شیعه سرچ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید