loader image
صفحه اصلی > انرژی هوشمند : موتور سیکلت برقی انتخاب جذاب حمل و نقل ایتالیا

موتور سیکلت برقی انتخاب جذاب حمل و نقل ایتالیا

Helbiz پیرو توافقی با اپراتور موتور سیکلت برقی کوچک، MIMoto، ناوگان وسایل نقلیه برقی خود را گسترش بخشیده است و نخست ایتالیا، و پس از آن سرتاسر اروپا و ایالات متحده آمریکا را از این ناوگان برخوردار خواهد کرد. در ادامه این مطلب با رسانه بک پرس همراه باشید.

 

موتورسیکلت‌های کوچک برقی به ناوگان حمل و نقل خرد Helbiz اضافه گشته‌اند.

Helbiz، که در زمینه خدمات حمل و نقل خرد (micro-mobility) فعالیت دارد از راه‌اندازی خدمات موتورسیکلت‌های کوچک برقی در شهرهای میلان، تورین، جنوا، راپالو، سانتا مارگریتا لیگور و پورتفینو ایتالیا خبر داده است.

این حرکت متعاقب توافق‌نامه‌ای با MiMoto Smart Mobility انجام گرفت که یک شرکت خدمات اشتراک‌گذاری اسکوترهای برقی است و هم‌اکنون در سه شهر میلان، تورین و جنوا فعالیت دارد.

 

انتقال مالکیت

توافق‌نامه میان این دو شرکت، نخستین گام در راه تملک MiMoto توسط Helbiz می‌باشد، که پس از آن، تمامی موتورسیکلت‌های کوچک MiMoto به طور کامل در ناوگان Helbiz ادغام گشته و برند آن را بر خود خواهند داشت.

این تغییر مالکیت راهبردی باعث گسترده‌تر شدن ناوگان نوآورانه Helbiz خواهد شد که متشکل از وسایل حمل و نقل برقی است و همین حالا هم تعدادی اسکوتر و دوچرخه‌ برقی را در خود جای داده است. این حرکت در عین حال از تعهد مستمر شرکت Helbiz به فراهم آوردن مبتکرانه‌ترین راهکارهای حمل‌ونقلی موجود در بازار خبر می‌دهد.

سالواتوره پاللا، بنیان‌گذار و مدیرعامل Helbiz می‌گوید:

«این توافق با MiMoto برای Helbiz یک نقطه عطف محسوب می‌شود چرا که تلاش ما آن است تا پیشگام توسعه حمل و نقل پایدار و دوستدار محیط زیست در سراسر دنیا باشیم. کاربران ما حال دیگر به ناوگان ارتقاءیافته ما که متشکل از وسایل نقلیه نوآورانه می‌باشد و گستره وسیعی از گزینه‌های سفری – از سفرهای کوتاه تا مسافت‌های طولانی – را پوشش می‌دهند دسترسی دارند. ما کار ارائه موتورسیکلت‌های کوچک را در ایتالیا آغاز خواهیم کرد، با این هدف که این سرویس جدید را به تمام بازارهایی که هم‌اکنون در آنها فعال هستیم گسترش دهیم.»

این توافق‌نامه نخستین گام در تملک MiMoto توسط Helbiz است، و این اتفاقی است که به مشتریان زیست‌بوم گسترش‌یابنده Helbiz امکان می‌دهد تا با یک اپ واحد، سواری‌های ایمن و سازگار با محیط زیست داشته باشند.

با این تغییر مالکیت، تعداد وسایل نقلیه ناوگان Helbiz در ایتالیا به 7000 اسکوتر برقی، 3000 موتورسیکلت برقی و 1000 موتورسیکلت کوچک بالغ گردیده و این ناوگان بیش از 1.2 میلیون کاربر را از راهکارهای حمل و نقل خرد الکتریکی بهره‌مند ساخته‌ است.

بنیان‌گذاران MiMoto، الساندرو وینسنتی، گیانلوکا لوریو و ویتوریو موراتوره، می‌گویند:

« این توافق‌نامه نخستین گام در تملک MiMoto توسط Helbiz است، و این اتفاقی است که به مشتریان زیست‌بوم گسترش‌یابنده Helbiz امکان می‌دهد تا با یک اپ واحد، سواری‌های ایمن و سازگار با محیط زیست داشته باشند. خدماتی که ما ارائه می‌کنیم و مکمل دیگر خدمات بازار هستند، کمک می‌کنند تا فرایند ادغام خدمات حمل و نقل خرد سبز در زیرساخت شهری کنونی سرعت بیشتری به خود بگیرد. خوشحالیم که می توانیم بدیل‌های مسافرتی بیشتری را به کاربران خود در سراسر ایتالیا عرضه کنیم».

موتورسیکلت‌های کوچک برقی نخست در شهرهای میلان، تورین، جنوا، راپالو، سانتا مارگریتا لیگوره و پورتوفینو عرضه خواهد شد اما در ادامه به شهرهای رم، فلورانس، باری، پسکارا و ناپل هم راه خواهند یافت.

Helbiz همچنین قصد دارد تا موتورسیکلت‌های کوچک را در تمامی بازارهای کنونی‌اش عرصه کند، منجمله در ایالات متحده آمریکا و سرتاسر اروپا.

Helbiz که در 2017 آغاز به کار کرد و دفتر مرکزی آن در نیویورک واقع شده است، اپراتور اسکوترهای برقی و دوچرخه‌های برقی در بیش از 20 شهر جهان از جمله میلان، مادرید، بلگراد و میلان می‌باشد.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید