loader image
صفحه اصلی > بلاک چین و فناوری هوشمند : بلاک چین در پزشکی؛ مکزیک برای گواهی تست کرونا از بلاک چین استفاده می‌کند

بلاک چین در پزشکی؛ مکزیک برای گواهی تست کرونا از بلاک چین استفاده می‌کند

شرکت خدمات درمانی ام‌دی‌اس مکزیک برای تأیید نتایج تست‌های کرونا به استفاده از فناوری بلاک چین در پزشکی روی آورده است. این شرکت پلتفرمی دیجیتالی را راه‌اندازی کرده تا بیمارانش به نتایج تست‌های خود دسترسی داشته باشند.

به گزارش بک پرس، به نقل از Cointelegraph، رسانه خبری iProUP روز یکشنبه ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱ (۲۵ مهر ۱۴۰۰) اعلام کرد که مکزیک قصد دارد با ایجاد پلتفرم دیجیتال، امکان دسترسی به نتایج تست‌های فوری کرونا را به محض حاضر شدن، برای بیماران فراهم کند.

نتایج این تست‌ها به‌صورت فیزیکی در قالب کد QR نیز ارائه خواهند شد. با اسکن این کد‌ها می‌توان نتایج تست بیماران و سابقه واکسیناسیون آن‌ها را در بلاک چین MDS مکزیک مشاهده کرد.

این شرکت دلیل استفاده از بلاک چین را محافظت از نتایج آزمایش‌ها بالینی و داده‌های شخصی بیماران و جلوگیری از جعل نتایج تست‌های کرونا عنوان کرده است. MDS در این باره گفت:

برای جلوگیری از جعل نتایج منفی، تست‌های تشخیص ویروس کووید-۱۹ با فناوری بلاک چین و امضای رمزنگاری‌شده تأیید می‌شوند؛ اطلاعات مربوط به این تست‌ها در کد QR منحصربه‌فرد و غیر قابل‌ تغییری گنجانده می‌شود که در سراسر جهان قابل تأیید است.

این نتایج در بلاک چین MDS ذخیره می‌شوند و هرکدام، امضای رمزنگاری‌شده پزشک آزمایشگاه را برای تأیید نتیجه آزمایش دارد.

اتاق بازرگانی ملی مکزیک (CANACO) آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) از ابتکار دولت این کشور در همکاری با شرکت خصوصی فناوری بلاک چین Xertify، برای دیجیتال کردن کارت‌های واکسن کرونا خبر داده بود و حالا نیز شرکت خدمات پزشکی MDS قصد دارد از همین فناوری برای دیجیتال کردن تست‌های کرونا استفاده کند.

در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰)، استرالیایی‌ها در اقدامی مشابه تلاش کرده بودند از فناوری بلاک چین در پزشکی برای جلوگیری از گسترش آنلاین کارت‌های واکسن جعلی کرونا استفاده کنند.

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید