loader image
صفحه اصلی > حمل ‌و ‌نقل هوشمند و زندگی هوشمند و شهر هوشمند : ناسا تاکسی‌های هوایی برقی را آزمایش می‌کند

ناسا تاکسی‌های هوایی برقی را آزمایش می‌کند

به گزارش بک پرس، ناسا گامی مهم در زمینه توسعه تاکسی‌های هوایی برداشته است.  این سازمان پروازهای آزمایشی یک هواپیمای عمود پرواز برقی متعلق به شرکت Joby Aviation را با هدف کمک به مدل سازی و شبیه سازی محیط هوایی هنگام عملیاتی شدن این تاکسی‌های هوایی آغاز کرده است.

شرکت آمریکایی «جابی» در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است. همچنین اولین کمپانی فعال در حوزه eVTOL است که در کارزار ملی «حمل و نقل هوایی پیشرفته (AAM) با ناسا همکاری می‌کند. جابی پیش‌تر در تاریخ ۳۰ اوت (۸ شهریور) آزمایش‌هایی را در منطقه «بیگ سر» کالیفرنیا انجام داده بود و تا ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) به این آزمایش‌ها ادامه می‌دهد.

7 گجت برای خانه های هوشمند، در بک‌پرس بخوانید

تاکسی‌های هوایی ناسا،نخستین خودرو در طرح حمل و نقل پیشرفته

این نخستین تست یک خودروی عمود پرواز در طرح «حمل و نقل هوایی پیشرفته» است. طرح مذکور با هدف برطرف کردن شکاف‌ها در قوانین سازمان هوانوردی فدرال و تضمین آمادگی سازمان برای استفاده از تاکسی‌های هوایی و پهپادهای ارسال محموله انجام می‌شود.

نکته حائز اهمیت درباره وسایل eVTOL نویز بسیار پایین آن‌هاست. این موضوع باعث می‌شود که برای پرواز بر فراز شهرها خیلی بهتر از هلیکوپترها باشند. ناسا می‌گوید در طول این پروازهای آزمایشی درباره چگونگی حرکت هواپیما، مقدار صدا و نحوه ارتباط وسیله با کنترلرها اطلاعات گردآوری می‌کند. این سازمان قصد دارد در آینده آزمایش‌های مشابهی را با سایر شرکت‌های فعال در زمینه eVTOL انجام دهد.

اطلاعات این طرح پرواز به انجام تستی کامل‌تر در ۲۰۲۲ منجر می‌شود که شامل تاکسی‌های دیگر و وضعیت‌های پروازی پیچیده‌تر است.

این طرح به آماده سازی آمریکا برای کنترل ترافیک هوایی سنگین پس از گسترده‌تر شدن سرویس تاکسی‌های هوایی کمک می‌کند. شرک «جوبی اویشن» کسب وکار تاکسی هوایی اوبر را خریده و سرمایه گذاری ۳۹۴ میلیون دلاری از تویوتا دریافت کرده است.

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید