loader image

بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > جدیدترین مطالب و فناوری هوشمند و متاورس : ‎نخستین ازدواج در متاورس

‎نخستین ازدواج در متاورس

‎ با شيوع کووید-۱۹ خانواده‌ها را در سرتاسر هند مجبور شدند، عروسی‌های سنتی خود را در مقیاس بزرگ کاهش دهند یا لغو کنند، اما یک زوج مکانی را پیدا کردند که تحت تأثیر محدودیت‌ها قرار نگرفته بود: متاورس، آنها تصمیم به ازدواج در متاورس

گرفتند و مراسم خود را در متاورس برگزار کردند. به گزارش بك‌پرس، به نقل از euronews ، مزیت این فناوری این است که تمرکز آن بر گرد هم‌آوردن افراد است و اگر در حال حاضر به یک چیز نیاز داریم، این است که احساس کنیم با یکدیگر ارتباط داریم.

تریسی و دیو گانیون برای اولین بار تقریباً هفت سال پیش در دنیای مجازی با هم آشنا شدند، در واقعيت عاشق یکدیگر شدند و در سپتامبر سال گذشته در متاورس ازدواج کردند. این زوج عروسی واقعی خود را در یک باشگاه روستایی در نیوهمپشایر در ایالات متحده برگزار کردند، اما همزمان آواتارها در یک مراسم آنلاین توسط Virbela، شرکتی که محیط‌های مجازی می‌سازد، راه افتادند.

 

مزیت ازدواج در متاورس این است که شما می‌توانید هر تعداد مهمان، از هر نسلی را بدون محدودیت مکانی دعوت کنید. برای مثال اين زوج همچنين تصمیم گرفته اند که یک آواتار مجازی از پدر مرحوم عروس داشته‌باشند. تریسی گفت: “همه ما به طور غریزی احساس می‌کردیم که بخشی از چیزی جدید و متفاوت هستیم، و از جهاتی شاید جهان واقعاً در آن روز تغییر کرده است، زیرا چشمان ما را به آنچه ممکن است باز می‌کند.”


بیشتر بخوانید: درخت هوشمند در دبی، جلوه‌ای دیگر از شهر هوشمند


این زوج حتی قبل از ایجاد متاورس، دنیای مجازی را تجربه کرده بودند، زیرا هر دو به عنوان نماینده eXP Reality کار می کنند و در واقع این رئیس آن‌ها بود که به این زوج پیشنهاد داد عروسی خود را در متاورس به اشتراک بگذارند. بنابراین تریسی و دیوگانیون مدت‌هاست کار و زندگی در واقعیت مجازی را پذیرفته‌اند. در حال حاضر ازدواج در متاورس، هیچ تاثیر قانونی ندارد اما دو نفر مى توانند املاك و مستغلات خود را در جهان متاورس با يكدیگر به اشتراك بگذارند و دور از ذهن نیست که تا چند سال آینده ازدواج در متاورس نیز قانونی ورسمی شود.


بیشتر بخوانید:  استودیو معماری Roar در دنیای مجازی متاورس


طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

دیدگاهتان را بنویسید